Який процент українців вірять в "інші причини" відключення світла: Шокуючі результати соцопитування (інфографіка)

Значна частина українських громадян переконані, що саме російські масовані атаки на об'єкти енергетичної інфраструктури є причинами регулярних віялових відключень. Про це йдеться в результатах опитування компанії DiXi Group, передають Патріоти України.

Водночас фахівці зазначають, що відповідне дослідження провели для вивчення "обізнаності та переконань щодо поточної ситуації в енергетичному секторі та його готовності до зими".

Результати дослідження також показали, що близько 40% українців вірять у маніпулятивні пояснення щодо причин відключень електроенергії. Серед них превалюють такі відповіді:

  • відключення зумовлені навмисним створенням дефіциту для підвищення цін (18,7%)
  • нестача електроенергії за кордон (15,4%)
  • влада цілеспрямовано створює відключення, щоб нагадати про триваючу війну (5,2%).

Директор з досліджень DiXi Group Роман Ніцович заявив, що під час війни та постійних атак на енергетичну інфраструктуру вкрай важливо "розуміти та враховувати громадську думку стосовно основних напрямів енергетичної політики".

"Зокрема, на ці результати слід опиратися під час формування інформаційної політики та боротьби з ворожою дезінформацією", — зазначив пан Ніцович, додавши, що в опитування свідомо були включені провокативні варіанти відповідей, щоб зрозуміти реальні погляди людей на відключення.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...