Ідеальне джерело протеїну, а хрусткі панцири - просто "цимес": Американські дослідники переконують, що вживання комах у їжу може поліпшити обмін речовин людини

Автори дослідження вважають, що комахи повинні складати більшу частину людського раціону. При цьому науковці попереджають про деякі неприємні побочні ефекти

Вчені рекомендують частіше їсти комах / фото ua.depositphotos.com

Хрусткі панцири комах є поживною добавкою, яку багато хто волів би не вживати в їжу. Однак дослідження показало, що поживні речовини, що містяться в комах, можуть покращувати метаболізм.

Коли дослідники з Вашингтонського університету посадили мишей на дієту, яка включала хітин - полісахарид, який є в екзоскелетах комах, панцирах ракоподібних і грибах - шлунки тварин роздулися, що викликало спеціалізовану імунну відповідь, пише Sciencealert.

Цією відповіддю стало виробництво унікального кишкового ферменту, необхідного для перетравлення хітину, а також активація клітин, що регулюють жирові тканини в організмі.

Результати дослідження засвідчили, що миші, яких годували хітином разом з жирною їжею, мали кращий метаболізм порівняно з мишами, яких годували лише жирною їжею. При цьому, миші які вживали хітин, не поправлялися.

Вчені відзначили, що ссавці зазвичай не виробляють ферменти, достатньо сильні, щоб розщеплювати полісахариди, які вони їдять, але хітин, схоже, є винятком, що має еволюційні корені.

Вони допустили, що до вимирання динозаврів стародавні ссавці їли комах набагато частіше, ніж зараз. До того ж дослідження показали, що деякі ссавці вже давно пристосувалися до переварювання хітину.

"Комахи не тільки безпечні для споживання нашим видом, вони також можуть забезпечувати життєво важливі поживні речовини, такі як білок, і їх можна збирати екологічно чистим способом", - відзначили вчені.

Вони вважають, що комахи повинні складати більшу частину нашого раціону, хоча це може вимагати певної переконливості. З'ясування того, які частини комахи є найбільш поживними і чому, може допомогти вченим розробити більш смачні способи отримання поживних переваг.

Тепер група вчених планує провести таке ж дослідження, але вже за участю людей.

Навпроти магазину дитячих іграшок: У Харкові суд виніс вирок чоловіку за секс із незнайомкою на газоні

субота, 30 вересень 2023, 14:14

Дзержинський районний суд Харкова розглянув справу щодо чоловіка, який із незнайомою йому жінкою зайнявся сексом на газоні біля кафе на очах перехожих. Про це йдеться у вироку суду від 21 вересня, передають Патріоти України. Суд встановив, що у жовтні ...

Якими будуть тарифи на газ із жовтня: Названо ціну для українців

субота, 30 вересень 2023, 12:30

В Україні тариф на газ у жовтні не зміниться. При цьому різниця у вартості блакитного палива становить понад 2 грн. за кубометр залежно від постачальника. Більшість українців купує блакитне паливо у "Нафтогазу" за ціною 7,96 грн за куб, передають Патрі...