Є дві причини: Інфекціоніст пояснила масове зараження лікарів у осередках спалаху коронавірусу

Лікарі, які допомагають хворим на коронавірус COVID-19, потрапляють у зону ризику з двох основних причин. Як розповіла професорка, завідувачка кафедри інфекційних хвороб університету Богомольця Ольга Голубовська, перша й основна причина - абсолютна нестача засобів індивідуального захисту в усьому світі, передають Патріоти України.

"30 березня FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США) випустило нові рекомендації щодо використання респіраторів, де дозволяють їх повторне застосування (після певних процедур дезінфекції). Тому що їх потрібна просто неймовірна кількість", – зазначила вона.

За словами інфекціоністки, кожен госпіталь повинен бути розділений на чисту та брудну зону. Їх можна зробити тільки в інфекційних відділеннях, які первинно так і побудовані. В інших відділеннях це організувати практично неможливо.

"Якщо ви заходите в брудну зону, то повинні весь час перебувати в цьому одязі. Якщо у вас таке відділення, що ви переходите з однієї "брудної" палати в іншу через чисту зону, то повинні зняти з себе захисний одяг, а потім одягнути. Якщо взяти, наприклад, один поверх з 10 палатами, то вам потрібно 20 разів змінити одяг", – підкреслила Голубовська.

Вона додала, що ця проблема існує в усьому світі, а в Україні – особливо. Другою причиною незахищеності лікарів Голубовська назвала те, що вони працюють у посиленому режимі.

"Це суперечить усім сучасним нормам, але іншого виходу немає. Лікар спершу опікується хворими, потім йому потрібно заповнити 250 паперів. Коли медпрацівники працюють у такому авралі, вони просто втомлюються, самі припускаються помилок, недбало ставляться до обережності", – констатувала інфекціоністка.

За її словами, якщо людина правильно використовує захисні костюми, то вона не повинна інфікуватися. Але якщо в Іспанії, Німеччині та США траплялися внутрішньолікарняні поширення, це свідчить тільки про те, що були порушені норми.

Джерело: Обозреватель

"У нас є власне внутрішнє обговорення": Чого чекати українським біженцям в Польщі після виборів

вівторок, 20 травень 2025, 6:30

Система соціальної допомоги в Польщі постійно змінюється. Трансформація буде природною відповідно до інтересів країни. Про це сказав тимчасовий повірений у справах Польщі в Україні Пйьотр Лукасєвіч в інтерв'ю РБК-Україна, передають Патріоти України. Ві...

Ціна на фрукти в Україні різко злетять! Ось що здорожчає найбільше

понеділок, 19 травень 2025, 23:30

Ціна на фрукти в Україні підвищиться мінімум на 30 відсотків через несприятливі погодні умови. Недавні заморозки призвели до втрат врожаю кісточкової групи плодових дерев, таких як абрикоси та персики. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської а...