В Україні не було б так званої бусифікації якби всі військовозобовʼязані дотримувалися закону й вчасно оновлювали свої військово-облікові дані. На сьогодні держава робить усе можливе, щоб повернути процес мобілізації в бік справедливості. Про це в ефірі "Еспресо" заявив офіцер групи комунікацій штабу 125-ї ОБр ТрО Андрій Дуткевич. За його словами впровадження системи рекрутингу є одним зі способів відновлення справедливості, передають Патріоти України.
"Насправді жодної "бусифікації" не було б, якби громадяни дотримувалися закону. Тобто своєчасне оновлення даних, похід в ТЦК та все те, про що говориться в законі про мобілізацію. Втім, цього не відбувається. Тому у нас є "бусифікація" порушників закону про мобілізацію", – зазначив Дуткевич.
Він наголосив, що система рекрутингу, яка впроваджується в Україні, дозволяє кожній людині самостійно визначати свою долю. Це не завжди працює на 100%, адже низка факторів може впливати на те, до якого підрозділу чи на яку посаду потрапить рекрут – це реалії війни.
Однак, якщо людина звертається до рекрутингового центру з певним багажем знань, які можна ефективно застосувати у військовій справі, то вона отримає посаду, яка максимально відповідає її навичкам. Рекрутингові центри створені для максимально ефективного підбору посади та підрозділу для рекрута, враховуючи його знання та навички.
Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...