Є лише кілька годин на порятонок: Лікарі назвали дві несподівані ознаки інсульту - це може врятувати життя

"Є лише кілька годин": лікарі назвали дві несподівані ознаки інсульту

Лікарі назвали раптову втрату зору та слабкість несподіваними, але точними ознаками інсульту, передають Патріоти України.

Фахівець із відділення невідкладної допомоги Крістін Перрі пояснила, що, крім відомих симптомів ішемічного та геморагічного інсультів можуть бути й інші, з появою яких слід негайно викликати бригаду швидкої допомоги.

За словами медика, багато хто знає про типові ознаки інсульту: перекошене обличчя, труднощі з вимовою та ходьбою. Однак про критичний стан здоров'я, стверджує лікар, можуть сигналізувати також оніміння та слабкість по всьому тілу.

"Симптоми інсульту з'являються раптово, - додала доцент кафедри клінічної неврології Пенсільванського медичного університету Келлі Гумберт. - Люди в якийсь момент почуваються добре, а потім у них раптово з'являються такі симптоми, як слабкість, оніміння, проблеми з мовленням або втрата зору".

За словами доктора медичних наук Роберта Серготта, саме раптова втрата зору здатна вказувати на те, що у людини ось-ось станеться інсульт. Він додав, що, якщо тимчасова нечіткість або погіршення зору викликані інсультом, що наближається, у пацієнта є лише кілька годин, щоб отримати невідкладну допомогу.

Лікарі настійно рекомендують за перших ознак інсульту негайно звертатися за професійною допомогою. "Часто люди роблять помилку: при зникненні симптомів залишаються вдома і заспокоюють себе тим, що у них стався мікроінсульт, - сказала Перрі. - Але у відділенні невідкладної допомоги вам врятують життя".

Вчасно замінила безцінну книгу: Працівниця музею в Ізюмі врятувала від окупантів 300-річне Євангеліє

вівторок, 29 листопад 2022, 12:53

Діна Листопад, працівниця Ізюмського краєзнавчого музею, розповіла Суспільному, як разом із колегами переховувала Євангеліє від окупантів перед тим як місто захопили російські війська, передають Патріоти України. Це найцінніший експонат музею — друкова...

Українцям щомісяця даватимуть по 900 гривень для оплати комуналки: Кому надано таку допомогу

вівторок, 29 листопад 2022, 11:30

Незважаючи на субсидії, які держава дає малозабезпеченим сім'ям на оплату комунальних послуг, все ж таки для багатьох українців оплата комуналки стала непосильним тягарем, передають Патріоти України. Ціни на все зростають, доходи скорочуються, а щоміся...