Отримання такого статусу могло бути обумовлено наявністю певних захворювань або фізичних вад, які не робили особу повністю непридатною до військової служби, але обмежували її можливості.
Особи, які мають обмежену придатність до військової служби, зазвичай не направлялися на передову, але могли виконувати свої обов’язки у тилових підрозділах, військово-навчальних закладах або інших робочих місцях, де не потрібно значних фізичних зусиль.
Запровадження нових розрядів придатності мало насамперед удосконалити систему оцінки придатності до військової служби. Нова система передбачає більш чітку та ретельну оцінку стану здоров’я та інших факторів, що впливають на придатність до служби. Це дає змогу точніше визначити, чи може людина служити в армії та уникнути помилок. Це також збільшує мобілізаційний ресурс. Скасування статусу обмежено придатний дозволяє включити до мобілізаційного ресурсу більше осіб. Це може бути актуально в умовах воєнного стану, коли зростає потреба в кадрах.
Тому було введено три нових статуси:
Обмежено придатні за новими правилами можуть потрапити в будь-яку з цих трьох категорій, і або бути виключеними з обліку, або піти на службу.
Це можна зробити, звернувшись безпосередньо до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) за місцем реєстрації. Далі потрібно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). І отримати висновок МВК про придатність до військової служби.
На комісію бажано принести медичні довідки з державних поліклінік, які підтверджують стан вашого здоров’я та де записані певні діагнози, хронічні або набуті захворювання.
Перелік захворювань та вад фізичного розвитку, що визначають придатність до служби, встановлено наказом Міністерства оборони України від 14 серпня 2008 року № 402.
Нагадаємо, що близько 45% чоловіків, які раніше вважалися «обмежено придатними до військової служби», після повторного огляду отримали статус придатності до служби. Решта 55% були визнані непридатними.
30 листопада Міноборони України наказом № 686 внесло зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ. Серед основних нововведень — скасування норми про виключення з військового обліку осіб, визнаних непридатними до військової служби.
У суспільстві контрастно ставляться до ТЦК. Через певні ситуації люди уявляють, що всі їхні працівники отримають нібито тисячі й тисячі в іноземній валюті. Проте справжні умови роботи такі самі, як і будь-де: 20 тис. грн заробітна плата, триразове харч...
У Луцьку в приміщенні ТЦК знайшли мертвим голову військово-лікарської комісії. Поліція встановлює обставини того, що сталося. Про це повідомили РБК-Україна в Нацполіції.передають Патріоти України. "Проведено огляд за участі СМЕ, попередньо, тілесних уш...