Є нюанси: Українцям пояснили, як правильно знімати показання двозонних лічильників електрики

Двозонний лічильник дозволяє зменшити витрати на електроенергію до 50%. На відміну від звичайного, він фіксує не тільки обсяг використаної електроенергії, а й час її споживання, передають Патріоти України.

Тому власники таких лічильників сплачують лише половину вартості електроенергії, що була використана з 23:00 до 7:00. Енергопостачальна компанія YASNO, яка раніше повідомила як платити за електрику без комісії, пояснює: щоб навпаки не збільшити свої витрати, необхідно знати, які індекси на лічильнику означають денні та нічні показники, та не сплутати їх при передачі.

Як повідомляє Офіційний портал Києва, понад 250 тисяч власників житла у столиці використовують двозонні електролічильники. В залежності від моделі та параметрів, кожне показання, яке відображається на екрані лічильника, має свій індекс. Розглянемо, які індекси означають показання за тарифами «день», а які «ніч» на прикладі трьох найпопулярніших лічильників: GAMA, NIK, MTX.

На екрані двозонного лічильника з інтервалом 10 секунд послідовно відображаються:
• показання за тарифом «день» (з 7:00 до 23:00);
• показання за тарифом «ніч» (з 23:00 до 7:00);
• загальний обсяг спожитої електроенергії.

GAMA:

На лічильниках GAMA індекс «15.8.2» вказує на тариф «день», а індекс «15.8.1» — на тариф «ніч». Загальний обсяг спожитої електроенергії відображається за індексом «15.8.0».

NIK:

В залежності від типу лічильників NIK електроенергія за тарифом «день» має індекс «1.8.2"/"15.8.2"/"Т22», а за тарифом «ніч» — «1.8.1"/"15.8.1"/"Т21». Загальний обсяг: «1.8.0"/"15.8.0"/"Т2».

MTX:

На лічильниках МТХ індекс «1.8.2» вказує на тариф «день», індекс «1.8.1» — на тариф «ніч», «1.8.0» — загальний обсяг.

Саме ці показання слід передавати щомісяця у встановлені терміни. У разі, якщо обсяг спожитої електроенергії є нереально малим або аномально великим, необхідно одразу звернутися до оператора системи розподілу. Адже саме оператор системи розподілу передаватиме обсяги в YASNO для формування рахунків.

Роками не могла нормально їсти: В Україні прооперували жінку з рідкісною хворобою

середа, 7 червень 2023, 23:44

Львові медики лікарні Святого Пантелеймона діагностували у пацієнтки рідкісну хворобу, яка перетворила життя 47-річної жінки на жах. Про це повідомили на Facebook-сторінці Першого медичного об’єднання міста Львова, передають Патріоти України. Ще 23 ро...

"Мне так жаль нашу страну": "Астролог" з Дніпра, яка заперечувала провину РФ у підриві Каховської ГЕС, записала вибачення (відео)

середа, 7 червень 2023, 23:29

У соцмережах розгорівся скандал у зв’язку з провокаційними постами мешканки Дніпра Єлизавети Кружнової, яка називає себе «астропсихологом». Після підриву російськими військами Каховської гідроелектростанції вона почала поширювати у себе в Instagram фей...