Є причини: Кого не мобілізують у червні 2025 року

Минулого місяця в Україні в 15-те було продовжено режими воєнного стану та мобілізації, тож призов чоловіків до Сил оборони для захисту країни від агресії РФ триває. Загальній мобілізації підлягають громадяни 25-60 років. Однак деякі категорії громадян можуть розраховувати на відстрочку. Кого не можуть мобілізувати в червні 2025 року, читайте в матеріалі OBOZ.UA, передають Патріоти України.

Як проходитиме мобілізація в червні 2025 року

Мобілізація в червні стосуватиметься чоловіків віком 25-60 років за винятком тих, хто має право на відстрочку чи бронь. Водночас юнаки від 18 років також мають стати на військовий облік та пройти ВЛК, хоча й не підлягають мобілізації до досягнення 25-річчя.

Особливу увагу приділяють призову чоловіків, які вже мають бойовий досвід, а також штурмовиків, артилеристів, саперів, операторів БПЛА, розповів юрист Дмитро Франчук. Чоловіків від 50 років мобілізують на загальних підставах. За словами командирів батальйонів, нині дуже багато таких осіб перебуває в лавах Збройних сил України, зокрема й у гарячих точках фронту.

Дуже малий відсоток таких чоловіків служить у штабах.

Кого не мобілізують у червні 2025 року

Дмитро Франчук назвав основні категорії тих, кого не мобілізують 2025 року:

– люди з інвалідністю 1, 2 чи 3 групи;

– непридатні до військової служби за висновком ВЛК;

– чоловіки віком від 60 років;

– особи, які постійно доглядають за непрацездатними рідними;

– багатодітні батьки (мають троє чи більше дітей);

– особи, чиї дружина/чоловік або один з батьків мають інвалідність 1-ї чи 2-ї групи;

– студенти денної чи дуальної форми навчання, аспіранти;

– засуджені за тяжкі злочини (умисне вбивство, сексуальний злочин тощо);

– особи, чий близький родич загинув або зник безвісти під час війни;

– ті, хто побував у полоні.

Як оформити відстрочку від мобілізації

Для оформлення відстрочки потрібно зібрати документи, які підтверджують таке право. Якщо, наприклад, ідеться про сімейні обставини, необхідно надати свідоцтва про народження дітей, документи про інвалідність, довідку про склад сім’ї тощо.

Перед тим, як отримати відстрочку, побтрібно написати заяву на ім’я начальника ТЦК, де громадянин перебуває на обліку.

Варто вказати підставу для надання відстрочки згідно зі статтею 23 закону про "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та перелік документів, які додаються та підтверджують цю підставу, а потім пройти ВЛК.

Якщо чинний висновок ВЛК вже є, потрібно додати його до пакету документів разом із заявою. Важливо зазначити, що до ТЦК потрібно подавати або оригінали документів, або нотаріально завірені копії.

​Працівники Податкової продавали в соцмережах конфіденційну інформацію з державних баз даних (фото)

середа, 21 травень 2025, 14:22

Прокурори Київської міської прокуратури повідомили про підозру групі осіб, які продавали інформацію з обмеженим доступом, що зберігається у базах даних Державної податкової служби України. Про це інформує пресслужба Київської міської прокуратури, перед...

На Черкащині чоловік ухилився від мобілізації, бо його родичам "добре й в окупації": Що вирішив суд

середа, 21 травень 2025, 12:30

На Черкащині чоловік ухилився від мобілізації та отримав три роки ув'язнення. Своє небажання йти захищати Україну обвинувачений аргументував тим, що його рідним добре живеться на окупованій території, а мобілізацію він вважає несправедливою. Про це йде...