Є законні причини: Юрист пояснив, коли можна не йти до військкомату з повісткою

Є деякі фактори, які є законними дозволяють людині не відвідувати Територіальний центр комплектування (у просторіччі - військкомат), навіть коли він отримав повістку. Про це сказав адвокат Андрій Новак в інтерв'ю порталу ТСН, передають Патріоти України.

"Якщо ви говорите про осіб, які мають право на відстрочку від мобілізації, то зауважу, що це право не є вже затвердженим статусом у громадянина, тому йому необхідно отримати це право. Відповідно, якщо у нього є певні підстави для відстрочки, наприклад, у нього батьки-особи з інвалідністю або у нього самого проблеми зі здоров'ям і є певна група інвалідності, або у нього троє або більше дітей – звідки військкомат може знати ці обставини, якщо раніше громадянин не звертався до військкомату для уточнення своїх облікових даних, коли ці дані змінювалися?

У військкоматах є інформація 5-10-15-річної давності, коли певний громадянин був здоровим, красивим, молодим юнаком віком 18-20 років, а зараз йому вже умовно 35 і у нього троє дітей, і батьки з інвалідністю. Звідки військкомат може про це знати? Відповідно, якщо такій особі вручають повістку, необхідно взяти цю повістку і піти у військкомат, і отримати це право на відстрочку", — розповів адвокат.

Як каже Новак, у людини обов'язково в військово-облікових документах повинна стояти відмітка про те, що він має право на відстрочку від мобілізації. І наступного разу, коли йому спробують вручити повістку, то він може просто показати свої папери.

Крім того, як говорив юрист, іншими шанованими для неявки в ТЦК причинами є стан здоров'я, смерть рідних, догляд за хворими рідними, стихійне лихо або інша надзвичайна ситуація, а також здача іспитів у вишах.

"Якщо ми говоримо про причини, які не спричинять настання будь-якого типу відповідальності, то в першу чергу, це стан здоров'я самого громадянина. Наприклад, він важко захворів або зламав руку або ногу і т.д. або загинув хтось із його близьких родичів не пізніше ніж за сім днів до дати, коли необхідно з'явитися у військкоматі. Також це необхідність догляду за хворими дружиною, батьками або батьками дружини, якщо ніхто інший не може за ними доглядати. Може бути стихійне лихо або інша надзвичайна ситуація, яка не дозволяє вчасно прибути в центр комплектування. І, по-моєму, дещо дивна можливість - це здача іспитів у вищих навчальних закладах. Чому дивно? Тому що студенти не підпадають під мобілізацію", – підсумував Новак.

Водіям на замітку! Авто з США: Які мінуси у вигідної покупки та чому такі машини можуть не пройти техогляд

понеділок, 27 березень 2023, 19:39

Останнім часом все частіше українським водіям трапляються пропозиції придбати автомобіль, пригнаний із США. Більшість із них виглядають досить вигідними. Але диявол криється в деталях. Деталях вимог до авто, передають Патріоти України. OBOZREVATEL поці...

Українцям платять по 16 тис. грн від Червоного Хреста: Хто може отримати та як подати заявку

понеділок, 27 березень 2023, 19:28

Українським ветеранам війни, які отримали інвалідність через повномасштабну війну, виплачують по 16 тис. грн від Червоного Хреста України (ККУ, не Міжнародного Комітету Червоного Хреста, це різні організації). Виплати здійснюються по 4 тис. грн на міся...