"Єгипетські кари": У Криму слідом за потом нова біда, людей заїдають хмари комарів. На черзі навала сарани (відео)

В окупованому Криму після сильного потопу внаслідок тривалих злив у червні, тепер спостерігається справжня навала комарів - особливо від комах страждають в центральній і північній частині захопленого Росією українського півострова. Місцеві жителі скаржаться, що шар мертвих літаючих "кровопивців" на підвіконнях може перевищувати 1 см. Про це передали в Telegram-каналі Vitauskas News Post, зазначають Патріоти України.

У мережі також з'явився ролик, як жінка нарікає на навалу комарів, які "просто кишать" в будинках, і комах активно доводиться труїти.

"За України такого точно не було... Апокаліпсис на окремо взятому півострові успішно стартував. Поки все за планом. Чекаємо на масовий мор худоби та дощ з жаб", - йдеться в публікації.

Тим часом згадка про 10 кар єгипетських тут не тільки "для ефекту". Річ у тім, що раніше Россільгоспцентр спрогнозував навалу сарани в анексованому Криму в 2021 році.

Що викликало навалу комарів у Криму

Що стосується комарів, то місцева "влада" пояснює таку навалу рясними опадами, а також циклічними змінами в популяції комах від року до року.

Також стало відомо, що окупанти планували залучити для боротьби з комарами авіацію, щоб труїти комах хімікатами.

Водночас науковий співробітник Інституту зоології імені Шмальгаузена Національної академії наук України Ігор Небогаткін в ефірі "Крим.Реалії" висловив думку, що навала комарів викликана зміщенням весняних злив на літо і що при цьому навряд чи варто обприскувати території півострова з літаків.

Чи буде ще одна біда в Криму - з сараною?

Ризики аномальної навали сарани після нинішнього валу комарів прокоментував старший науковий співробітник інституту захисту рослин Національної академії аграрних наук України Андрій Федоренко.

"Покоління, яке має стадні форми, з'являється в екстремальні в плані погоди періоди, коли дуже жарко і коли є багато непридатних, не оброблених земель, особливо по берегах висохлих водойм. Це найідеальніші умови для сарани", - розповів вчений.

Федоренко звернув увагу, що внаслідок великої кількості опадів і навіть повеней дуже багато таких площ біля природних водойм виявляються затопленими.

"Сарана відкладає яйця в землю, і таким чином вони гинуть. Так що, швидше за все, на відміну від ситуації з комарами, на сарану цей клімат матиме зворотний ефект, і спалахів масового розмноження не повинно трапитися", - сказав він.

Довбик зізнався, чому не святкує голи за Рому

субота, 18 січень 2025, 14:59

Український нападник Роми Артем Довбик, який відзначився голом у матчі чемпіонату Італії з Дженоа (3:1), проявляє стримані емоції після результативних ударів. Форвард збірної України заявив, що не повністю задоволений грою, яку демонструє та продовжує ...

ДМС у Харкові не приймає та "загадково посміхається": Відомий японський волонтер ризикує залишитись без посвідки на проживання в Україні

субота, 18 січень 2025, 14:21

Волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, заявив, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України. За його словами, все через те, що він не може потрапити на прийом до територіального ор...