Її приклад надихнув багатьох: Одеситка відсудила у міськради 12 тисяч доларів на ремонт свого авто

Судове рішення зустріли "на ура" усі місцеві жителі і особливо - автолюбителі.

У Одесі, де під час негоди 7 і 8 липня впали 111 дерев, власниця автомобіля відсудила у міськради 12 тисяч доларів на ремонт свого авто. Київський районний суд задовольнив її позов до виконавчого комітету міської ради про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, повідомляють Патріоти України.

НП сталася 8 березня 2019 року на проспекті Небесної Сотні. Там на п'ять припаркованих у дворі будинку № 8 авто впало дерево, в результаті чого кожна з машин отримала пошкодження. На думку позивачки, найбільше був пошкоджений саме її Lexus RX 300. Згідно з актом, у авто були деформовані ліві передні двері і капот, розбиті стекла і дзеркала, сильно пошкоджено облицювання даху. Експерт оцінив збиток в 329,323 тисячі гривень - це ринкова вартість автомобіля на момент події.

Власниця авто подала позов до суду на виконком Одеської міськради і ОСББ «Камелот», вимагаючи відшкодування матеріального і морального збитку. Представники ОСББ позов не визнали. У засіданні вони стверджували, що дерево не знаходиться на балансі об'єднання. Крім того, як виявилося, земельна ділянка, на якій розташовувалося дерево, знаходиться в комунальній власності - міськрада не приймала рішень про передачу земельної ділянки в користування ОСББ для обслуговування будинку.
Мерія ж переконана в тому, що стежити за станом насаджень зобов'язано саме ОСББ, а позивачка порушила правила дорожнього руху, припарковавшись біля аварійного дерева. В якості третьої сторони до суду притягнули КП «Міськзелентрест», який також відмовився визнавати позовні вимоги, заявивши, що не є «балансоутримувачем дерева».
Позивачка просила відшкодувати їй не тільки понесену матеріальну, а й моральну шкоду. Довід: вона і її чоловік пережили стрес, а їх звичний спосіб життя порушився через відсутність автомобіля. Свої страждання жінка оцінила в 41,73 тисячі гривень.
Суд під головуванням Ольги Калашникової задовольнив позов і зобов'язав виконком міськради відшкодувати їй матеріальну шкоду в повному обсязі, а ось моральний оцінив скромніше - в 5 тисяч гривень. Виконком міськради також повинен відшкодувати витрати по сплаті державного мита в сумі 4 134 гривні і витрати на оцінку вартості майнової шкоди в розмірі однієї тисячі гривень.
Судове рішення зустріли "на ура" жителі Одеси і особливо автолюбителі. Вони зазначають, що це дуже повчально для місцевої влади. «Не так вже й часто можна перемогти в судовому процесі, другою стороною якого є представники влади, тим більше, виконком міськради», - стверджують одесити. У квітні 2018 року Одеський апеляційний суд відмовив виконкому Одеської міськради в задоволенні скарги на рішення Приморського суду Одеси, зобов'язавши, таким чином, виплатити іншій одеситці 168 тисяч гривень матеріального і дві тисячі моральної шкоди через пошкоджений деревом, що впало у вересні 2017 року, автомобіль Nissan Primera.
Джерело: Факты

Хіти тижня. Символічно: У Росії меморіал Перемоги завалився через три дні після відкриття (відео)

середа, 5 серпень 2020, 4:00

Підрядник відновить пошкоджену частину меморіалу за свій рахунок. У Кемерові (Росія) частина меморіалу Перемоги звалилася через три дні після відкриття, яке відбулося 27 липня. Частина зруйнованого меморіалу потрапила на відео. На кадрах видно, що зруй...

Хіти тижня. Нова причина розвитку пухлин: Кількість сексуальних партнерів впливає на розвиток онкології

середа, 5 серпень 2020, 3:00

Вчені виявили статистично значимий зв'язок між числом статевих партнерів протягом життя і ризиком діагнозу раку у обох статей. Велика кількість (десять або більше) сексуальних партнерів протягом життя людини сприяє збільшенню ризику захворювання на рак...