Її приклад надихнув багатьох: Одеситка відсудила у міськради 12 тисяч доларів на ремонт свого авто

Судове рішення зустріли "на ура" усі місцеві жителі і особливо - автолюбителі.

У Одесі, де під час негоди 7 і 8 липня впали 111 дерев, власниця автомобіля відсудила у міськради 12 тисяч доларів на ремонт свого авто. Київський районний суд задовольнив її позов до виконавчого комітету міської ради про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, повідомляють Патріоти України.

НП сталася 8 березня 2019 року на проспекті Небесної Сотні. Там на п'ять припаркованих у дворі будинку № 8 авто впало дерево, в результаті чого кожна з машин отримала пошкодження. На думку позивачки, найбільше був пошкоджений саме її Lexus RX 300. Згідно з актом, у авто були деформовані ліві передні двері і капот, розбиті стекла і дзеркала, сильно пошкоджено облицювання даху. Експерт оцінив збиток в 329,323 тисячі гривень - це ринкова вартість автомобіля на момент події.

Власниця авто подала позов до суду на виконком Одеської міськради і ОСББ «Камелот», вимагаючи відшкодування матеріального і морального збитку. Представники ОСББ позов не визнали. У засіданні вони стверджували, що дерево не знаходиться на балансі об'єднання. Крім того, як виявилося, земельна ділянка, на якій розташовувалося дерево, знаходиться в комунальній власності - міськрада не приймала рішень про передачу земельної ділянки в користування ОСББ для обслуговування будинку.
Мерія ж переконана в тому, що стежити за станом насаджень зобов'язано саме ОСББ, а позивачка порушила правила дорожнього руху, припарковавшись біля аварійного дерева. В якості третьої сторони до суду притягнули КП «Міськзелентрест», який також відмовився визнавати позовні вимоги, заявивши, що не є «балансоутримувачем дерева».
Позивачка просила відшкодувати їй не тільки понесену матеріальну, а й моральну шкоду. Довід: вона і її чоловік пережили стрес, а їх звичний спосіб життя порушився через відсутність автомобіля. Свої страждання жінка оцінила в 41,73 тисячі гривень.
Суд під головуванням Ольги Калашникової задовольнив позов і зобов'язав виконком міськради відшкодувати їй матеріальну шкоду в повному обсязі, а ось моральний оцінив скромніше - в 5 тисяч гривень. Виконком міськради також повинен відшкодувати витрати по сплаті державного мита в сумі 4 134 гривні і витрати на оцінку вартості майнової шкоди в розмірі однієї тисячі гривень.
Судове рішення зустріли "на ура" жителі Одеси і особливо автолюбителі. Вони зазначають, що це дуже повчально для місцевої влади. «Не так вже й часто можна перемогти в судовому процесі, другою стороною якого є представники влади, тим більше, виконком міськради», - стверджують одесити. У квітні 2018 року Одеський апеляційний суд відмовив виконкому Одеської міськради в задоволенні скарги на рішення Приморського суду Одеси, зобов'язавши, таким чином, виплатити іншій одеситці 168 тисяч гривень матеріального і дві тисячі моральної шкоди через пошкоджений деревом, що впало у вересні 2017 року, автомобіль Nissan Primera.
Джерело: Факты

Хіти тижня. "Ніколи не робила пластику, причина інша": Ексдружина футболіста Аршавіна, яка втратила носа, уже не може ходити

четвер, 15 квітень 2021, 2:00

Ексдружина російського футболіста Андрія Аршавіна Аліса у своєму акаунті Instagram, доступ до якого закрила, зізналася, що не може встати з ліжка. Про це повідомило видання KP.ru, передають Патріоти України. Колишня дружина Аршавіна перебуває в лікарні...

Хіти тижня. "Немає слів. Просто сльози": Олімпійську чемпіонку вбив коронавірус

четвер, 15 квітень 2021, 1:00

Прославлена угорська спортсменка, олімпійська чемпіонка Ігор в Афінах-2004 зі стендової стрільби Діана Ігалі померла у віці 56 років від коронавіруса, повідомляють Патріоти України із посиланням на infostart.hu. . У минулий вівторок колишню спортсменк...