Їх носили доісторичні люди: Археологи знайшли прикраси, яким 120 тис. років (фото)

Провідний автор дослідження Даніелла Бар-Йосеф Майер називає знахідки прикладомАрхеологи знайшли мушлі-прикраси під давніми похованнями у печері Кафзех на півночі Ізраїлю. Їх вік оцінюють у 120 тис. років, передають Патріоти України.

На знахідці були виявлені залишки червоної вохри та невеликі рукотворні дірочки. Припускають, що через них доісторичні люди нанизували нитку для створення намиста, яке носили на шиї.

Для підтвердження такої гіпотези вчені змоделювали можливе зношення зразків. Спочатку потерли сучасні мушлі піском, камінням та шкірою, а згодом нанизали їх на мотузку з дикого льону. Коли нові зразки порівняли із давніми то побачили ідентичні сліди на поверхні. Дійшли висновків, що давні мушлі розміщувалися щільно одна від одної.найдавніших прикрас. Імовірно, такі намиста вказували на приналежність особи до певної групи, або демонстрували статус чи якісь переконання. Також знахідки вчергове змінюють уявлення про майстерність доісторичних "примітивних" мисливців-збирачів.

Цікавим є і той факт, що подібні, але неперфоровані 160-тисячолітні мушлі, знайшли у печері Міслія, що розташована ближче до Середземного моря. Проміжок часу між ними та мушлями з Кафзеху може привідкрити таємницю винайдення людиною мотузки.

Хіти тижня. "Я мушу поїхати в село на 5 тисяч?": Дружина Віктора Павліка нарвалася на критику за "шикарний" відпочинок

четвер, 13 серпень 2020, 2:00

Катерина Реп'яхова зізналася, що любить "шикарну Туреччину від €2000" за тур. Дружина Віктора Павліка Катерина Реп'яхова відпочила в Болгарії. Але їй не сподобалося. Про це жінка чесно розповіла у своєму Instagram-блозі, передають Патріоти України. "Вс...

#ШахрайГудбай – у метро Києва з'явився оригінальний "антишахрайський" потяг (фото)

четвер, 13 серпень 2020, 0:32

Артпоїзд #ШахрайГудбай курсуватиме впродовж серпня синьою гілкою метро. Київський метрополітен запустив артпоїзд з правилами безпечного безготівкового розрахунку, інформують Патріоти України. В такий спосіб столична підземка приєдналась до Всеукраїнськ...