Їх носили доісторичні люди: Археологи знайшли прикраси, яким 120 тис. років (фото)

Провідний автор дослідження Даніелла Бар-Йосеф Майер називає знахідки прикладомАрхеологи знайшли мушлі-прикраси під давніми похованнями у печері Кафзех на півночі Ізраїлю. Їх вік оцінюють у 120 тис. років, передають Патріоти України.

На знахідці були виявлені залишки червоної вохри та невеликі рукотворні дірочки. Припускають, що через них доісторичні люди нанизували нитку для створення намиста, яке носили на шиї.

Для підтвердження такої гіпотези вчені змоделювали можливе зношення зразків. Спочатку потерли сучасні мушлі піском, камінням та шкірою, а згодом нанизали їх на мотузку з дикого льону. Коли нові зразки порівняли із давніми то побачили ідентичні сліди на поверхні. Дійшли висновків, що давні мушлі розміщувалися щільно одна від одної.найдавніших прикрас. Імовірно, такі намиста вказували на приналежність особи до певної групи, або демонстрували статус чи якісь переконання. Також знахідки вчергове змінюють уявлення про майстерність доісторичних "примітивних" мисливців-збирачів.

Цікавим є і той факт, що подібні, але неперфоровані 160-тисячолітні мушлі, знайшли у печері Міслія, що розташована ближче до Середземного моря. Проміжок часу між ними та мушлями з Кафзеху може привідкрити таємницю винайдення людиною мотузки.

Геолог розповів, які шанси мають російські окупанти знайти прісну воду під Азовським морем, щоб напоїти Крим

неділя, 11 квітень 2021, 20:50

в 1960-70 роки в Азові дійсно знаходили запаси підземної прісної води, але це залишкове геологічне явище водообміну, котрий вимивався останні 8-9 тисяч років. Вчений секретар Інституту геологічних наук Національної академії наук України Руслан Гаврилюк...

YOUkraine: На місці погромів під ОП встановили дзеркальну інсталяцію (фото)

неділя, 11 квітень 2021, 20:45

Під Офісом Президента, який нещодавно відмивали від написів, з'явилася дзеркальна інсталяція YOUkraine, повідомляють Патріоти України. Напис встановили до 30-річчя Незалежності України. Інсталяція розміщена на вулиці Банковій. У написі YOUkraine дзерка...