Їх розстрілювали: Лідер "Бумбокса" Хливнюк доступно пояснив зіркам "поза політикою", чому війна стосується всіх

Відомий український музикант, а з 24 лютого 2022 року і військовослужбовець ЗСУ Андрій Хливнюк пригадав трагічну сторінку в історії України, повʼязану з українськими кобзарями. Радянська влада будь-якими методами, здебільшого кровожерливими, намагалася знищити незрячих співців як "невиправний націоналістичний елемент", адже вони були символами національної культури та хранителями етнічних традицій, передають Патріоти України.

Звісно, що в СРСР будь-які прояви справжньої українськості суворо каралися. Ось так і кобзарі та їхні інструменти жорстокого знищувалися тодішніми диктаторами. На цьому влучному прикладі Хливнюк пояснив деяким своїм колегам, які вважають, що музика і творчість мають бути "поза політико", чому війна стосується кожного. Відповідне звернення лідера гурту "Бумбокс" зʼявилося в його InstaStories.

Пригадавши, як вожді Ленін і Сталін розстрілювали кобзарів, намагалися заборонити їх на "законному" рівні, а їхні інструменти – кобзи, бандури та ліри – просто спалювали, замінюючи на "общепонятные" балалайки та гармошки, Хливнюк чітко продемонстрував – культура ніколи не була поза політикою. Ба більше, саме на культурному рівні радянська влада першочергово знищувала українців, намагаючись "вбити" нашу ідентичність.

Цей процес відбувається і зараз. Змінилося лише те, що СРСР розпався. Утім, Росія анітрохи не змінилися, а не місце Леніна й Сталіна прийшов новий вождь – Володимир Путін.

"Так званим артистам, що поза політикою, і тим, хто не може тримати зброю через переконання своєї творчої натури, бажаючим змінити світ своїм мистецтвом, вчіть історію. У 1918 році маніяк з позивним ленін видав наказ про заборону жебрацтва і зобовʼязав не брати кобзарів у заручники. За рішенням трійок – розстрілювати", – написав Хливнюк, показавши своє селфі з окопу.

Протягом десятків років кобзарів переслідували та вбивали, а памʼять про них намагалися спотворити. На щастя, зараз ці трагічні сторінки нашої історії стають більш відомими, даючи зрозуміти, що війна Росії проти України триває не два і не девʼять років, а століттями

Чемпіон світу зізнався, кого вважає одним із найсильніших українських боксерів ХХI століття

п’ятниця, 19 квітень 2024, 23:29

Чемпіон світу у першій напівсередній вазі за версією WBF Арам Фаніян (24−2, 6 КО) поділився очікуваннями від поєдинку майбутнього бою українця Сергія Дерев’янченка (14−5, 10 КО) з Воном Александром (18−10−1, 11 KO), передають Патріоти України. «Вважаю ...

"Ти шо - москаль?": Кікбоксер із РФ епічно поскаржився на українців та латишів

п’ятниця, 19 квітень 2024, 23:16

Він поскаржився на те, що у Харкові, де він жив на початку повномасштабного вторгнення армії агресорів в Україну, його ображали через мову. "Нам із дружиною було важко в Європі, де сильна русофобія, там про росіян говорять або погано, або ніяк. Усіх зм...