Їхній власний кінець світу: Вчені розповіли про катастрофу, яка погубила цивілізацію майя

Люди майя, які жили на території нинішнього Сальвадору, загинули в 431 році.

Вулканічна катастрофа, як впевнені співробітники Іспанської національної дослідницької ради та Оксфордського університету, стала причиною загибелі частини народу майя, передають Патріоти України.
Результати нового міжнародного дослідження були опубліковані в журналі PNAS, а коротка стаття по темі з'явилася на порталі Phys.org. Вчені встановили, що люди майя, які жили на території нинішнього Сальвадору, загинули в 431 році, коли сталося потужне виверження Ілопанго. Вибух вулкана знищив все живе в радіусі 40 кілометрів.
"Ми і раніше знали про це виверження, але тепер отримали додаткові дані, які підтверджують, що виверження Ілопанго в 431 році нашої ери було катастрофою планетарного масштабу. Шлейф вулканічного попелу піднявся на 45 кілометрів і розтягнувся до самої Гренландії, подолавши близько 7 тисяч кілометрів" , - зазначають вчені, додаючи, що вулкан викинув щонайменше 55 кубічних кілометрів магми і покрив шаром попелу два мільйони квадратних кілометрів. Центральна Америка занурилася в темряву на кілька днів, а наслідки виверження відчувалися тут ще багато десятків років.

"Безумовно, ця катастрофа дуже сильно вплинула на майя, так як вона фактично знищила частину народу. Люди не жили поблизу вулкана ще кілька десятків років", - говорять дослідники.

Складають зброю і тікають додому: На Донеччині масово затримують "елітних" бойовиків

п’ятниця, 20 травень 2022, 10:59

Тоді як "еліта" ОРДЛО займається пилянням мільйонів на війні, а мобілізованих женуть у бій під загрозою розстрілу, у найбоєздатніших підрозділах квазіреспублік стається повальне дезертирство. Досвідчені бойовики тікають з лінії фронту цілими угрупованн...

"Місце моєї смерті і мого життя": Захисник Маріуполя показав прощальні світлини з "Азовсталі"

п’ятниця, 20 травень 2022, 10:10

Захисник Маріуполя Дмитро Козацький ("Орест") 20 травня виклав на своїй сторінці у Facebook світлини з "Азовсталі". "Ну от і все. Дякую за прихисток "Азовсталь" - місце моєї смерті і мого життя", - написав він, передають Патріоти України. . На світлин...