Їхній власний кінець світу: Вчені розповіли про катастрофу, яка погубила цивілізацію майя

Люди майя, які жили на території нинішнього Сальвадору, загинули в 431 році.

Вулканічна катастрофа, як впевнені співробітники Іспанської національної дослідницької ради та Оксфордського університету, стала причиною загибелі частини народу майя, передають Патріоти України.
Результати нового міжнародного дослідження були опубліковані в журналі PNAS, а коротка стаття по темі з'явилася на порталі Phys.org. Вчені встановили, що люди майя, які жили на території нинішнього Сальвадору, загинули в 431 році, коли сталося потужне виверження Ілопанго. Вибух вулкана знищив все живе в радіусі 40 кілометрів.
"Ми і раніше знали про це виверження, але тепер отримали додаткові дані, які підтверджують, що виверження Ілопанго в 431 році нашої ери було катастрофою планетарного масштабу. Шлейф вулканічного попелу піднявся на 45 кілометрів і розтягнувся до самої Гренландії, подолавши близько 7 тисяч кілометрів" , - зазначають вчені, додаючи, що вулкан викинув щонайменше 55 кубічних кілометрів магми і покрив шаром попелу два мільйони квадратних кілометрів. Центральна Америка занурилася в темряву на кілька днів, а наслідки виверження відчувалися тут ще багато десятків років.

"Безумовно, ця катастрофа дуже сильно вплинула на майя, так як вона фактично знищила частину народу. Люди не жили поблизу вулкана ще кілька десятків років", - говорять дослідники.

Італійський сором: Зі стоянки на Сардінії загадково зникла арештована яхта підсанкційного російського олігарха

п’ятниця, 9 грудень 2022, 11:20

На італійському острові Сардинія загадково зникла яхта російського олігарха, яку конфіскували в межах санкцій Євросоюзу влітку цього року. 22-метрова яхта Aldabra належить мільярдерові, власнику компанії з виробництва мінеральних добрив і батькові коли...

Не лише Москва: Друга за добу масштабна пожежа на Росії. Горить великий шинний завод у Барнаулі (відео)

п’ятниця, 9 грудень 2022, 9:34

Пекельна доба для роіяї не обмежилась гігантською пожежею на околицях москви. У Барнаулі Алтайського краю спалахнула масштабна пожежа. Горить виробниче підприємство з виготовлення шин, вогонь настільки великий, що до гасіння залучили спеціальний поїзд....