Наприкінці грудня минулого року в найбільш густонаселеній країні світу, Китаї, проживало 1,411 мільярда осіб, що на 850 000 менше, ніж роком раніше. Про це у вівторок, 17 січня, повідомило Державне статистичне управління КНР у Пекіні.
Таким чином, населення країни в 2022 році скоротилося вперше за шість десятиліть, уточнило агентство dpa.
Рівень народжуваності становив лише 6,77 новонароджених на 1000 осіб, це найнижчий показник за останні кілька десятиліть.
Кількість народжених у 2022 році (9,56 млн) виявилася нижчою від кількості померлих (10,41 млн). До цього спад фіксувався в 1960 і 1961 роках на тлі сильного голоду після катастрофічних наслідків індустріалізації.
Висока вартість житла та охорони здоров'я
За оцінками експертів, Китай давно страждає від різкого зниження народжуваності та старіння населення. Скасування спірної демографічної політики у 2015 році ("Одна сім'я - одна дитина") призвело до зростання показників - але лише незначного та протягом короткого періоду часу.
Фахівці вважають, що причини полягають у високій вартості житла, освіти та охорони здоров'я в Китаї, а також у зниженні прагнення населення одружуватися. Пандемія, мабуть, посилила цю негативну тенденцію.
У 2021 році одруженим китайським парам дозволили мати до трьох дітей. Витрати на навчання були дещо знижено. Надання відпусток у зв'язку з вагітністю та доглядом за дитиною полегшили.
Водночас кожен п'ятий громадянин Китаю - старший за 60. Прошарок працездатного населення віком від 15 до 59 років продовжує скорочуватися.
Старт кампанії регулювання народжуваності у Китаї дали у 1979 році
Кампанія регулювання народжуваності була розпочата в Китаї у 1979 році. Її метою було обмеження чисельності мешканців.
У 2013 році народити другу дитину дозволили парам, у яких хтось із подружжя був єдиною дитиною в сім'ї, представникам деяких етнічних меншин, а також сільським жителям низки провінцій, якщо першою дитиною, яка з'явилася на світ, була дівчинка.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення, передають Патріоти України. Як пише видання Express, шве...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...