"Інформацію про ДНК підганяють заднім числом": Багато акцентів у справі Аміни Окуєвої перекручені, - експерт

Замовники, швидше за все, знайдені не будуть.

Чи побачимо об'єктивність та неупередженість у розслідуванні справи про вбивстводобровольця АТО Аміни Окуєвої - зараз важко говорити. Її багато в чому міфологізують. І багато акцентів у справі перекручені нашими правоохоронними органами. Про це каже міжнародний експерт із безпеки Сергій Шабовта, передають Патріоти України.

"Розкриття справи - це не лише версії. Це повна процедурна ланка, аж до вироку суду. Поспішність свідчить про бажання показати якусь роботу. Слідство апелює до біологічних зразків, які десь там два роки зберігалися. Багато експертів відверто посміхаються таким заявам. Але тут справа навіть не в тому.

2017-го після вбивства Окуєвої поліція Київщини заявила, що слідів ДНК на автоматі, який знайшли неподалік місця нападу, немає. Днем раніше була заява від тоді радника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, що на автоматі таки є сліди ДНК і ведеться експертиза. Зараз інформацію про ДНК підганяють під професійність заднім числом, мовляв не розголошували у інтересах слідства. Але це чистої води непрофесійність. В кожному відомстві має бути чітка система, де вказано, хто і яку інформацію може поширювати", - каже Шабовта.

Ймовірність того, що навіть довівши провину підозрюваних – вони понесуть покарання, не можна спрогнозувати. А замовники, швидше за все, знайдені не будуть. "Очікувати на об'єктивний розгляд справи можна 50 на 50. Чи понесуть покарання злочинці – не можу прогнозувати. Можливо теж попадуть під обмін (підозрюваного у першому замаху на Аміну Окуєву та її чоловіка Адама Осмаєва — Артура Денісултанова-Курмакаєва 29 грудня торік обміняли на українських полонених. - ред.). Щодо замовників – ще складніше. Важко назвати бодай одну справу, де на них вийшли. І друге – поки у слідстві не буде об'єктивності, а у кожній справі буде політика і шукатимуть "руку Кремля" - такі справи залишатимуться без кінцевого завершення", - додав експерт.

Джерело: Gazeta.ua

"Даєш Азарова тоді вже!": Соцмережі розбурхало можливе призначення Тігіпка главою уряду

середа, 26 лютий 2020, 20:16

Люстрацію Сергія Тігіпка може зняти через Європейський суд з прав людини і таке рішення може стати прецедентом і сприяти поверненню інших втікачів українських екс-чиновників. Соціальні мережі активно обговорюють чутки про можливе призначення олігарха і...

У Франції виправдали активістку Femen, яка "вбила" Путіна

середа, 26 лютий 2020, 19:59

Прокурор вимагав засудити активістку до трьох місяців умовного ув'язнення і штрафу в розмірі двох тисяч євро. У середу, 26 лютого, касаційний суд Франції виніс рішення на користь колишньої учасниці Femen Яни Жданової, яка 2014 в паризькому музеї Гревен...