"Інформацію про ДНК підганяють заднім числом": Багато акцентів у справі Аміни Окуєвої перекручені, - експерт

Замовники, швидше за все, знайдені не будуть.

Чи побачимо об'єктивність та неупередженість у розслідуванні справи про вбивстводобровольця АТО Аміни Окуєвої - зараз важко говорити. Її багато в чому міфологізують. І багато акцентів у справі перекручені нашими правоохоронними органами. Про це каже міжнародний експерт із безпеки Сергій Шабовта, передають Патріоти України.

"Розкриття справи - це не лише версії. Це повна процедурна ланка, аж до вироку суду. Поспішність свідчить про бажання показати якусь роботу. Слідство апелює до біологічних зразків, які десь там два роки зберігалися. Багато експертів відверто посміхаються таким заявам. Але тут справа навіть не в тому.

2017-го після вбивства Окуєвої поліція Київщини заявила, що слідів ДНК на автоматі, який знайшли неподалік місця нападу, немає. Днем раніше була заява від тоді радника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, що на автоматі таки є сліди ДНК і ведеться експертиза. Зараз інформацію про ДНК підганяють під професійність заднім числом, мовляв не розголошували у інтересах слідства. Але це чистої води непрофесійність. В кожному відомстві має бути чітка система, де вказано, хто і яку інформацію може поширювати", - каже Шабовта.

Ймовірність того, що навіть довівши провину підозрюваних – вони понесуть покарання, не можна спрогнозувати. А замовники, швидше за все, знайдені не будуть. "Очікувати на об'єктивний розгляд справи можна 50 на 50. Чи понесуть покарання злочинці – не можу прогнозувати. Можливо теж попадуть під обмін (підозрюваного у першому замаху на Аміну Окуєву та її чоловіка Адама Осмаєва — Артура Денісултанова-Курмакаєва 29 грудня торік обміняли на українських полонених. - ред.). Щодо замовників – ще складніше. Важко назвати бодай одну справу, де на них вийшли. І друге – поки у слідстві не буде об'єктивності, а у кожній справі буде політика і шукатимуть "руку Кремля" - такі справи залишатимуться без кінцевого завершення", - додав експерт.

Джерело: Gazeta.ua

Сусіди чули жіночі крики про допомогу: Російський ексміністр убив дружину і намагався зарізати себе

четвер, 23 вересень 2021, 21:44

Колишнього міністра сільського господарства російської республіки Тува Юрія Тит-оолу запідозрили у вбивстві дружини, після якого він намагався скоїти самогубство. Про це повідомляє "Лента.ру" із посиланням на джерело в російських правоохоронних органах...

"Вже втомився казати "ні", але...": Олексій Горбунов розповів, на яких умовах повернеться на зйомки в Росію

четвер, 23 вересень 2021, 20:45

Український актор Олексій Горбунов поспілкувався з журналістами видання "Собеседник" і згадав про свої найкращі ролі в Росії. Коли журналісти запитали, коли він планує повернутися в Москву, Горбунов чесно заявив, що чекає налагодження відносин між краї...