"Інший бік": На британському телеканалі вийшов фільм, який виправдовує росіян

На британськогому телеканалі ITV1 вийшов документальний фільм The Other Side (Інший бік) журналіста Шона Лангана, який вирішив надати слово російським солдатам попри те, що Росія веде загарбницьку війну проти України, інформують Патріоти України.

Два дні тому, 19 лютого, на британському телеканалі ITV1 вийшов документальний фільм британського журналіста Шона Лангана The Other Side (Інший бік). Він вирішив надати слово представникам «іншого боку», про що свідчить назва фільму, тобто російським загарбникам, і тричі відвідав окопи росіян і навіть деякий час провів з ними під Авдіївкою. Британські видання Times та The Guardian опублікували на своїх сторінках огляди цього фільму, які не містять засудження автора за його дії і спробу легалізувати російську пропаганду. Перед виходом фільму телеканал ITV стикнувся із критикою всереині країни, проте проігнорував попередження.

Українці у соціальних мережах емоційно відреагували як на вихід цього фільму в ефір, так і на статті у поважних британських медіа, і зауважують, що на третьому році неспровокованої, жорстокої та загарбницької війни Росії проти України стандарти ЗМІ, коли слово надається обом сторонам, помилкові і сприяють спотворенню дійсності.

«Просто руки опускаються. У цьому фільмі автор вирішив надати слово представникам „іншого боку“, тобто російським солдатам, до яких він приїжджав тричі і провів з ними деякий час під Авдіївкою. The Guardian пишуть, що метою режисера було „пояснення позиції росіян у цій війні“, втім „фільм залишив більше питань про війну як таку“. Цитата: „Ми не загарбники“, — каже один російський солдат, виправдовуючи криваве й неспровоковане вторгнення Москви до свого сусіда. „Ми просто захищаємо те, що наше“». Інший герой фільму, фіксер Саша, каже режисеру в кадрі: «Я прибічник України, але українська влада зараз проти українського народу», — переказує у своєму Facebook статтю в The Guardian українська режисерка і сценаристка Ірина Цілик, яка два роки докладає чималих зусиль, аби донести до світової спільноти правду про війну в Україні.

«Ну тобто ви розумієте. Не все так однозначно, вислухати потрібно обидві сторони, зокрема про те, що кадри з Бучі - це постановка, бла-бла. І все це транслюється на британському телеканалі. І в Гардіан про це пишуть з розумінням та симпатією. І от я все це пишу українською, щоб у кінці спитати не іноземців (поки що), а вас, друзі, — і що ж нам, йбтвмть, з усім цим робити знову і знову?», — додає Ірина Цілик.

«А ще є люди в Україні, до сих існують, да, які розказують, які класні іноземні ЗМІ, в противагу українським, і які чудові в них стандарти. Ага. А вони тим часом то в Маріуполь скатають, розкажуть, як там все чудово і всі щасливі, то поїдуть передавати західній аудиторії брєдні російських солдатів про те, як класно вбивати українців. До іноземних журналістів питань немає. Там все ясно ще з 2014. Але от може б Міністерство закордонних справ та Дмитро Кулеба якось би реагували на це, хоча, про що то я…», — запитує в дописі журналіст ICTV Сергій Костеж.

«А давайте дослідимо психологію маніяків, вбивць і терористів. А може, вони у своєму праві? Ну, теж можна зрозуміти — у них свої бажання! А давайте візьмемо інтерв'ю у тих військових, хто був в Бучі і знов повернувся на українську землю, тільки не будемо провокувати зайвими питаннями, бо ще одну „постановку“ влаштують, за участі британських журналістів», — зауважує користувачка Facebook Єлизавета Кірізій.

«Друга річниця повномасштабного вторгнення. Пекло в Авдіївці. Поважне британське видання Times публікує статтю про „інший бік“ війни, відбілюючи російських солдат, „бо молоді хлопчики лише маріонетки у руках Путіна і не знають, чому туди потрапили“. Там про сльози, втрату друзів і „звичайних людей“… Спілкувалась останнім часом з багатьма іноземцями. Мало хто відбиває, що відбувається насправді», — пише керівниця пошукової групи Меморіал героїв Інна Попович.

"Республіканці фактично вбивають Україну": Стівен Кінг обрений затримкою допомоги від США

субота, 13 квітень 2024, 18:15

Американський письменник Стівен Кінг у суботу, 13 квітня, прокоментував затримку і постійне відтермінування республіканцями США голосування щодо військової допомоги Україні. Про це він написав у соцмережі Х, передають Патріоти України. За його словами,...

Поскаржився на "психоз" через Україну: Сіярто обурився, що через війну росіян не буде на Олімпіаді в Парижі

субота, 13 квітень 2024, 17:22

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто закликав не відстороняти російських спортсменів від участі в Олімпіаді в Парижі. Мовляв, не варто поєднувати "геополітику" зі спортом. передають Патріоти України. Таке він заявив на конференції в Будапешт...