Йому було 85: Помер чоловік, який першим вийшов у відкритий космос (фото, відео)

У віці 85 років помер відомий радянський космонавт Олексій Леонов. Про це повідомляє прес-служба Центру підготовки космонавтів імені Гагаріна, передають Патріоти України.

Прощання і похорон із легендарним космонавтом відбудуться 15 жовтня на військовому меморіальному кладовищі в Митищах, Росія.

NASA перервало пряму трансляцію виходу двох американських астронавтів у космос, щоб повідомити про смерть космонавта Леонова.

Попередньо повідомляється, що Леонов помер від гострої серцевої недостатності в реанімаційному відділенні московського госпіталю після тривалої хвороби.

Олексій Леонов народився 30 травня 1934 року в Кемеровській області, РФ. Він був одинадцятим радянським космонавтом. 18 березня 1965 року став першою у світі людиною, яка вийшла у відкритий космос. Леонов пробув за бортом космічного корабля 2 хвилини 9 секунд.

Олексій Леонов у космосі

Олексій Леонов

У липні 1975 року Леонов брав участь у першому в історії спільному космічному польоті радянського корабля "Союз-19" й американського Apollo зі стикуванням кораблів і переходом космонавтів та астронавтів на сусідні. Двічі Герой Радянського Союзу (1965, 1975 роки).

Олексій Леонов

Також космонавт був відомий як живописець-аматор, який неодноразово виставляв свої роботи. У 1967-1972 роках у співавторстві з художником Андрієм Соколовим він створив 14 радянських поштових марок на космічну тему.

Олексій Леонов

Цікаві факти про життя Леонова:

  • Його ім'я носив космічний корабель у романі письменника-фантаста Артура Кларка
  • Одразу після стикування з "Аполлоном" він втягнув американського астронавта Томаса Стаффорда у "Союз" – щоб не вітатися через поріг
  • Зізнавався, що у космосі його найбільше вражав схід Сонця по 16 разів на добу
  • Після його першого в історії виходу у відкритий космос з'явився термін "Позакорабельна діяльність"
  • Він був автором дизайну пачки сигарет "Союз-Аполлон"
  • Одного разу він потрапив під кулі, замість Леоніда Брежнєва, отримавши кілька поранень.

Йодид калію проти радіації: Як діє, чи правда захищає і коли треба пити

четвер, 29 вересень 2022, 7:23

Поки українці жартують про оргію на Щекавиці в разі ядерного удару по Києву, світ закликає не ставитись легковажно до загрози застосування ядерної зброї проти нашої держави. Ймовірність такого розвитку подій оцінюють по-різному, проте всі сходяться на ...

Нервовим краще не дивитися: ЗСУ показали відео про "могилізацію", яке зняли самі росіяни

середа, 28 вересень 2022, 23:53

Набір "гарматного м'яса" під приводом часткової мобілізації в країні-агресорці продовжується. Усю духовність росіян можна розгледіти у красномовному відео, яке опублікували ЗСУ. За даними воєнної розвідки України, під призов у росії потрапили тисячі пр...