Ірина Фаріон повернулася на роботу у "Львівську політехніку" та жадає "знайти і покарати" причетних до її звільнення

Українська мовознавиця Ірина Фаріон офіційно повернулася до викладацької діяльності в університеті "Львівська політехніка" після того, як апеляційний суд поновив її на посаді. Про це 10 червня повідомила професорка кафедри української мови у Facebook, передають Патріоти України.

"Шановне панство! Правда – то штука колюча і красива, як троянда. Боротьба за правду – це ядро життя. І ми з вами це ядро штовхали впродовж пів року з усіх сил – і перемогли!" – написала Фаріон.

Вона також опублікувала наказ ректора вишу Юрія Бобала про її поновлення. У документі зазначено, що професорці виплатять 123 тис. 927 грн компенсації через "вимушений прогул" із 24 листопада 2023 року до 29 травня 2024 року.

"Далі буде. Замовників слід виявити й покарати", – наголосила Фаріон.

5 листопада 2023 року Фаріон заявила в ефірі програми "5 каналу" "Рандеву з Яніною Соколовою", що такої категорії, як "російськомовне населення України", немає. На запитання ведучої про російськомовних бійців бригади "Азов", які обороняли Маріуполь і далі захищають Україну від РФ, екснардепка відповіла, що в них бракує дисципліни, а отже, "це не армія, а зброд". Вона назвала російськомовних бійців сил оборони України "москворотими биками".

Її слова викликали обурення в українців. Екснардепку різко критикували в мережі, а після її висловлювань уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся в поліцію і Службу безпеки України. Він зазначив, що порушення рівноправності громадян карають відповідно до ст. 161 Кримінального кодексу.

Студенти "Львівської політехніки" закликали правоохоронні органи перевірити заяви мовознавиці щодо порушення статті про "образу честі й гідності військових ЗСУ". У Міністерстві освіти і науки України заявили, що підтримують вимоги студентів не співпрацювати з людьми, які не поважають захисників і захисниць України.

Одна з країн ЄС змінила допомогу українцям: Хто тепер зможе отримати гроші

неділя, 16 червень 2024, 21:26

Влада Словаччини затвердила нову систему державних субсидій на житло для осіб зі статусом тимчасового захисту. Виплати призначено для словаків, які безплатно поселили в себе українських біженців похилого віку, з інвалідністю чи малолітніми дітьми або т...

"Ми всі ці два роки війни виконуємо свої обов'язки": Одеські медики звернулися до президента з вимогою

неділя, 16 червень 2024, 21:10

В Одесі незалежна профспілкова організація Центру екстреної медичної допомоги закликала Президента України Володимира Зеленського забронювати співробітників «екстренки» від мобілізації. Петиція уже зібрала понад дев'ять тисяч підписів, передають Патріо...