Завтра, 28 червня, в Україні відзначають День Конституції. Свято з'явилося після того, як 28 червня 1996 депутати Верховної Ради прийняли основний закон України. Але історія з конституцією почалася задовго до цього. 5 квітня 1710 гетьман Пилип Орлик підписав документ "Договори і Винесення Прав і вольностей Війська Запорозького", який увійшов в історію як "Конституція Орлика". Детальніше про Конституцію Пилипа Орлика читайте в матеріалі, який Патріоти України пропонують вашій увазі.
Дана конституція була написана на латині і староукраїнською мовою. При цьому латиномовний документ знаходиться в Національному архіві Швеції. До архіву документ потрапив після розкопок на сільськогосподарських угіддях.
Його знайшли в глиняному горщику, згорнутим в сувій. На думку шведських вчених, документ переписав Пилип Орлик для вручення дипломатам європейських держав. Його готували для транспортування, але в силу певних обставин закопали.
Інша копія конституції староукраїнською мовою зберігається в Російському архіві давніх актів, її виявив київський історик Олександр Алфьоров у 2008 році. Копію цього архівного документа Алфьоров передав в Музей гетьманства в Києві. Зараз він з колегами переводить щоденники Пилипа Орлика.
Зазначимо, за словами президента Володимира Зеленського, Конституцію Пилипа Орлика латинською можна буде побачити в Києві під час святкування 30-річчя незалежності України 24 серпня 2021 року.
У 2010 році на території Бендерської фортеці в Придністров'ї було встановлено пам'ятник Конституції Пилипа Орлика.
Дуже часто за споживанням російського контенту не стоїть свідомий вибір, не стоїть українофобія, не стоїть заперечення українства. Про це заявив український письменник, музикант та військовослужбовець Сергій Жадан в інтерв'ю проєкту "Люди змін з Лесею ...
Для здобувачів вищої освіти за медичними та фармацевтичними спеціальностями збираються відновити обов’язкову військову підготовку. Про це йдеться у законопроекті 13276 про внесення змін до статті 11 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» ...