Воювати на фронт пішли, зокрема, колишні і діючі народні депутати, культурні діячі, музиканти. Багато з них щоденно ризикують своїм життям. Згадаємо декого з них.
Олександр Положинський
"Це класне відчуття ‒ бути частиною славної родини крутезних дівчат і хлопців", ‒ написав воїн в День ЗСУ 6 грудня.
Олег Сенцов
Згодом повідомив, що приєднався до одного із загонів спецпризначення. Відправився на південний схід України.
"Cподіваюсь, що наступного року ми тебе звільнемо, чекай!", ‒ сказав Сенцов про тимчасово окупований росіянами Крим.
Влітку розповів, що боронить Україну під Бахмутом.
Євген Галич
Гітарист гурту Ден також служить у Збройних силах. "Протягом п'яти місяців захищав і визволяв Харківську область, величезна повага йому", ‒ каже про друга Євген.
Також Галич давав благодійні концерти по Україні на потреби ЗСУ.
Андрій Хливнюк
Лідер "Бумбокс" Андрій Хливнюк став патрульним поліцейським у складі підрозділу "Софія" батальйону ТОР (тактико-оперативне реагування) Управління Патрульної поліції в місті Києві.
"Я пишаюся тим, що я серед добровольців, які підсилюють патрульну поліцію міста Київ. Ми також займаємося охороною правопорядку, забезпечуємо гуманітарною допомогою громадян", ‒ сказав Андрій.
Наприкінці березня отримав поранення. Колона, у якій був музикант, потрапила під ворожий мінометний обстріл.
Під час відпустки Андрій з гуртом дав три благодійні концерти у Варшаві, Празі і Відні.
Хливнюк перекваліфікувався в оператора ударного дрона Punisher.
"З часом було придбано коштом моїх знайомих волонтерів, доброго друга, голови компанії, що займається комп'ютерними іграми, бойовий дрон. Я навчився керувати ним і тепер я – пілот ударного дрона, який зветься Punisher (з англ. "Каратель". – Gazeta.ua)", – розповів.
Хливнюк не вважає себе супергероєм. "Супергерої – це люди на передовій. Це медики, піхота, артилерія, танкісти, пілоти… Справжні супергерої не в чистому мультикамі, а в пікселі, який у бруді і крові", – говорить.
Роман Лозинський
У ніч 24 лютого, близько п'ятої ранку, народного депутата Романа Лозинського розбудив телефонний дзвінок від колеги Юлії Клименко:"Романе, прокидайся, почалась війна".
Після голосування за воєнний стан почав писати у свою військову частину, розповів нардеп журналістам.
"За законом, депутати не підлягають мобілізації, але мені вдалося. 7 березня став військовослужбовцем Збройних сил України, приєднався до свого підрозділу", – говорить Роман. Торік підписав контракт у резерві.
Перші тижні був на полігоні.
Заходив у звільнений від окупантів Херсон.
"Що для мене є безумовною перемогою України? Є декілька подій, які мусять відбутись в майбутньому. Одна з таких: Pocії в сучасному форматі не повинно існувати", – сказав нардеп.
Юрій Луценко
Розповідав журналістам про військові будні – приготування їжі, прибирання. Вперше в житті готував "плов на 15 літрів".
Тетяна Чорновол
На рахунку Чорновол – спочатку два знищені танки, "Ураган", БТР, а потім – і третій танк, уже на Херсонщині, розповіла нардепка Ірина Геращенко.
Тарас Тополя
З перших днів несли службу в лавах 130 батальйону у якості стрільців та стрільців-парамедиків.
Тополя спочатку був у Києві, потім на Харківщині.
Працював парамедиком на передовій. Зауважив, що медичної освіти не має. До російської агресії пройшов курси з тактичної медицини.
У серпні головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний відрядив музикантів гурту із зони бойових дій з півночі Харківської області до Києва для нового завдання – мистецькі акції за кордоном і соціальна робота.
У серпні Тополя заснував благодійний фонд.
Єгор Фірсов
Колишній народний депутат Єгор Фірсов 24 лютого був вдома на Лівому березі. Прокинувся від дзвінка друга – той повідомив, що почалася війна. Почув вибухи. Евакуював рідних у першій половині дня. А в другій записався у тероборону.
Дізнався, що на фронті не вистачає парамедиків. Закінчив курси першої медичної допомоги, склав іспити і потрапив в Авдіївку на Донеччині.
"Ти маєш зрозуміти, що тобі треба зробити: заспокоїти бійця і далі зробити свою справу. Все, крапка. Емоції будуть після, або емоції можуть бути до. Та я і сам бачив і використовував, коли кримезні чоловіки в тактичній медицині поранених називають "зайчик", "котик". Це дивно може звучати, але так і є. І треба ще чути в контексті цього всього. Отак воно і є, ставлення на фронті коли всі намагаються дією або словом, хоч якось допомогти своєму побратиму. Іноді ти сумний сидиш, хтось підходить, стукає тебе по плечу і запитує, чи все гаразд. Такої турботи я не зустрічав у цивільному житті. На війні – це супертурбота", – розповів Фірсов.