Уперше ця кишеня з'явилася на джинсових штанах ще в XIX столітті і була призначена не для естетики або незручності, а для зберігання кишенькового годинника.
Панек розповіла, що кишені походять від дизайну "поясного комбінезона", оригінальної назви синіх джинсів, зроблених Levi Strauss & Co. Уперше вони з'явилися в патенті Strauss and J.W., а Девіс Джейкоб, винахідник джинсів, отримав нагороду за "Поліпшення кріплення кишенькових отворів" 20 травня 1873 року. Широкого поширення ця кишеня набула 1890 року разом із джинсами "Лот 501", які сьогодні є моделлю джинсів Levis 501.
"Найстаріша пара поясних комбінезонів в архівах Levi Strauss & Co. (з 1879 року) включає кишеню для годинника. У наших комбінезонів 19-го століття була єдина задня кишеня з правого боку штанів під шкіряною нашивкою", — каже історикиня.
Оскільки крихітна кишеня призначена для годинника, її неможливо знайти на костюмних штанах, тому що годинник носили під піджаком. А оскільки джинси були створені для повсякденного вжитку, власникам кишенькових годинників було потрібне інше місце, куди їх можна було б покласти.
У наші дні від кишені не так багато користі, оскільки годинник носять радше як данину моді, ніж як фактичну зручність. Однак Панек зазначає, що кишеню залишили, щоб зберегти цілісність культового дизайну раннього Levi's, який практично не змінився з моменту своєї появи. Лише під час Другої світової війни він зазнав деяких модифікацій.
"Один цікавий факт про кишеню для годинника полягає в тому, що під час Другої світової війни дві кутові заклепки було видалено, щоб зберегти метал для військових потреб", — додала експертка, зазначивши, що заклепки повернулися в кишеню для годинника після війни.
Розташування кишені варіюється: деякі бренди поміщають її спереду поруч із великою кишенею, тоді як інші включають кишеню для годинника в кишеню звичайного розміру.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...