Історія "Київ-1103": Україна на початку 1990-х могла стати провідним європейським центром виробництва електромобілів

Опитний зразок показав себе з найкращої сторони, німецькі банкіри були готові фінансувати промислове виробництво новаційної автівки

Архівне фото електромобіля “Київ-1103”Архівне фото електромобіля “Київ-1103”

На початку 1990-х років в Науково-виробничому центрі “Інформатика” та Інституті електрозварювання ім. Є. Є. Патона був розроблений електрокар “Київ-1103”, характеристики котрого і тепер виглядають цілком пристойно. Керівником проекту був Володимир Татаренко, кандидат технічних наук.

Для мотора електромобіля використали електростартер від винищувача МіГ-29, які були доступні на той час. Цей мотор мав потужність 25 к.с. і вагу лише 11 кг.

В Ізраїлі спеціально для “Київ-1103” була розроблена акумуляторна батарея, яка пізніше була використана для Renault Fluence Z.E. Завдяки цій батареї електромобіль міг подолати до 200 км без підзарядки. Кузов автомобіля був спроєктований в Чехії з легкого склопластику.

“Київ-1103” був активно тестований на автодромі “Чайка” у Києві та демонструвався на різних виставках. Планувалося, що цей електромобіль буде продаватися не лише в Україні, але і в Європі.

Для реалізації проекту було створено АТ “Електромобіль”. Іноземні інвестори виявили зацікавленість у проекті, навіть Deutsche Bank був готовий надати кредит для організації виробництва. Однак, єдиною умовою для отримання кредиту були гарантії з боку уряду, які не були надані.

Без фінансування подальший розвиток проекту став неможливим, і “Київ-1103” припинив своє існування в 2002 році, а його кузов залишився на одній зі столичних СТО.


В Україні частина "чорнобильців" може залишитися без доплати до пенсії: Що відбувається

п’ятниця, 4 квітень 2025, 18:45

З 1 березня, коли в Україні провели індексацію пенсійних виплат, збільшилися пенсії у «чорнобильців», у тому числі й тих, хто має групи інвалідності, а також у ліквідаторів аварії на ЧАЕС, передають Патріоти України. Тим часом «Соцпортал» уточнює, що ц...

Диво: У Києві родина донора зустрілася з чоловіком, який живе завдяки серцю воїна

п’ятниця, 4 квітень 2025, 17:56

Катерина слухає, як у грудях Олега б’ється серце її чоловіка. Фото: УЦТК. Донор Аслан Мамедов виріс у мусульманській родині, тому дружині і сину дати згоду на донорство було непросто. Днями у Інституті серця МОЗ України відбулася зворушлива зустріч. Пр...