Історики показали давню карту України та Росії, яка спростовує міф про "один народ"

Історики оприлюднили у мережі старовинну карту, яка доводить, що Україна сприймалася у світі як самобутня країна ще на початку XVIII століття. Натомість сучасна Росія тоді навіть не носила свою нинішню назву. Показова світлина була оприлюднена на сторінці спільноти History Ukraine у Twitter, передають Патріоти України.

Автори публікації зауважили, що унікальна мапа була видана ще у 1720 році. Її автором був Йоганн-Баптист Хоманн – географ і картограф, засновник картографічного видавництва у Нюрнберзі, що було провідним видавцем такої продукції у Німеччині. "Україна і Червона Русь позначені як одна територія, а на півночі бачимо Московські землі і Тартарію", – пояснили історики.

Нагадаємо, раніше у мережі оприлюднили фото ще однієї старовинної карти ХVIII століття, на якій тодішня територія нашої держави чітко підписана словом "Україна". Її автором був німець Матеус Зойтер.

Показово, що ця карта називалася "Мала Тартарія та Україна – держава козаків". Малою Тартарією в ті часи у європейській картографії, географії та історіографії позначали Кримське ханство – сучасну українську АР Крим, тимчасово окуповану Росією.

В Южноукраїнську під час відбою тривоги стався конфуз - з колонок заграла Леді Гага (відео)

неділя, 2 жовтень 2022, 8:23

У місті Южноукраїнськ Миколаївської області під час відбою повітряної тривоги трапився конфуз. Замість того щоб вимкнутися, сирени почали транслювати запальний трек співачки Леді Гаги, чим спантеличили містян, передають Патріоти України. Пісню Poker Fa...

"Проблема, яка всіх за*бала": Футболістка збірної Росії відверто висловилася про Путіна

неділя, 2 жовтень 2022, 0:41

Футболістка "Еспаньола" та збірної Росії Надія Карпова різко відреагувала на виступ президента Росії Володимира Путіна. Під час мітингу-концерту на Червоній площі на честь анексії українських територій ватажок Кремля пограв із публікою, змусивши її кри...