Морські біологи з Бельгії та Нової Зеландії виявили в Тихому океані три нові види акул, одну з яких визнано найбільшою відомою підводною істотою, здатною світиться в темряві. Про це повідомляє видання The Sun, передають Патріоти України.
Мешканців глибин було виявлено дослідниками в області Тихого Океану, яка називається підйом Чатем, біля узбережжя Нової Зеландії. Наукові назви цих акул - Dalatias licha, Etmopterus lucifer і Etmopterus granulosus. Інакше їх називають кітефіновіми, чорногузними та південними акулами.
Акули-кітефіни стали найбільшими підводними істотами, які світяться в темряві. Вони плавають на глибині 300 метрів, яку називають "зоною сутінків", куди не досягає сонячне світло, і раніше не потрапляли в поле зору біологів.
Вважається, що акули використовують своє світіння, щоб привабити здобич на цих глибинах або щоб залякати потенційних хижаків. Харчуються вони іншими акулами, рибою і ракоподібними.
Кітефіни можуть виростати майже до шести футів, тобто приблизно до середнього розміру людини. "Біолюмінесценція часто розглядалася як вражаюча, але рідкісна подія в морі, але з огляду на простори глибоководного моря і появу світлових організмів в цій зоні, зараз стає все більш очевидним, що виробництво світла на глибині має відігравати важливу роль в структуруванні самої екосистеми на нашій планеті", - зазначили дослідники.
Національний банк України в оновленому макропрогнозі допускає підвищення мінімальної зарплати вже наступного року. Таке припущення містить базовий сценарій, передають Патріоти України з посиланням на "Інфляційний звіт" Національного банку України (кві...
Археологи знайшли скелет римського гладіатора, який став першим речовим доказом бою між людиною і великою дикою кішкою. Як пише Independent, скелет чоловіка, який помер у віці від 26 до 35 років, має сліди укусів на тазу від великої кішки, яка могла бу...