Істоти, наче з фільму жахів: У Тихому океані виявили акул, які світяться в темряві (фото)

Мешканців глибин було виявлено дослідниками в області Тихого Океану, яка називається підйом Чатем, біля узбережжя Нової Зеландії.

Морські біологи з Бельгії та Нової Зеландії виявили в Тихому океані три нові види акул, одну з яких визнано найбільшою відомою підводною істотою, здатною світиться в темряві. Про це повідомляє видання The Sun, передають Патріоти України.

Мешканців глибин було виявлено дослідниками в області Тихого Океану, яка називається підйом Чатем, біля узбережжя Нової Зеландії. Наукові назви цих акул - Dalatias licha, Etmopterus lucifer і Etmopterus granulosus. Інакше їх називають кітефіновіми, чорногузними та південними акулами.

Акули-кітефіни стали найбільшими підводними істотами, які світяться в темряві. Вони плавають на глибині 300 метрів, яку називають "зоною сутінків", куди не досягає сонячне світло, і раніше не потрапляли в поле зору біологів.

Вважається, що акули використовують своє світіння, щоб привабити здобич на цих глибинах або щоб залякати потенційних хижаків. Харчуються вони іншими акулами, рибою і ракоподібними.

Кітефіни можуть виростати майже до шести футів, тобто приблизно до середнього розміру людини. "Біолюмінесценція часто розглядалася як вражаюча, але рідкісна подія в морі, але з огляду на простори глибоководного моря і появу світлових організмів в цій зоні, зараз стає все більш очевидним, що виробництво світла на глибині має відігравати важливу роль в структуруванні самої екосистеми на нашій планеті", - зазначили дослідники.

Фатальні для румуна цифри 0:3: "Шахтар" може покарати Луческу за довгий язик

субота, 17 квітень 2021, 18:29

Матч "Шахтар" - "Динамо" відбудеться сьогодні і почнеться о 19:30. П'ять років тому київське "Динамо" востаннє стало чемпіоном України. Випередило "Шахтар" на сім очок. Але тодішній тренер донецької команди назвав чемпіонство динамівців незаслуженим. М...

На Хмельниччині пожежа знищила дерев'яну церкву, котра значилась у реєстрі пам'яток архітектури (відео)

субота, 17 квітень 2021, 18:14

Вчора ввечері, 16 квітня, сталося займання церкви у селі Баговиця, Кам’янець-Подільський район Хмельницької області, інформують Патріоти України. . Як зазначають в обласному управлінні Державної служби надзвичайних ситуацій, близько 21-ої години рятув...