Юрист відповів, що загрожує за ігнорування повісток

Військовозобов'язані українці можуть бути покарані за ігнорування отриманої повістки і неявку в центр комплектування. Про це розповів сайту ТСН юрист Ростислав Кравець, передають Патріоти України.

За його словами, дуже багато залежить від того, хто саме вручав повістку (уповноважена особа чи ні), а також як саме проходив цей процес.

"Якщо все було зроблено правильно, а людина не з'явилася, то за це в першу чергу передбачена адміністративна відповідальність", - говорить експерт.

Кодекс України про адміністративні правопорушення мовить: порушення законодавства про мобілізацію загрожує штрафом від 1700 до 3400 гривень.

"Але, якщо людина вже була у військкоматі, пройшла медкомісію, потім отримала повістку, якою викликається для прибуття в частину, а за фактом не з'явилася, то в такому випадку передбачена кримінальна відповідальність за ухилення", - попереджає Кравець.

За його словами, законодавство має ряд статей, які передбачають навіть позбавлення волі за ухилення від служби: ст. 336 КК України передбачає від 3 до 5 років позбавлення волі. Своєю чергою суди при розгляді таких справ можуть призначити обвинуваченому випробувальний термін для виправлення.

Крім того, адвокат нагадав, що якщо людина, яка отримала повістку вдруге протягом року і не з'явилася, може бути покарана більш суворим штрафом. Відповідно до статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф у такому випадку може дорівнювати 5100 гривень.

Шокуючий випадок: Пара туристів залишила немовля в аеропорту, не бажаючи платити за квиток для нього

середа, 1 лютий 2023, 17:58

Співробітники ірландської авіакомпанії Ryanair були шоковані рішенням пари пасажирів залишити свою дитину на стійці реєстрації в ізраїльському аеропорту після суперечок з приводу необхідності купувати для дитини окремий квиток, передають Патріоти Украї...

Боїться, що не випустять: Дмитро Ступка вперше заговорив про повернення в Україну

середа, 1 лютий 2023, 14:00

Актор Дмитро Ступка ще до повномасштабного вторгнення виїхав у США. 23 лютого він повертався в Україну, в літаку дізнався, що почалася війна. Тоді додому поїхати не ризикнув і наразі не знає, коли це станеться, передають Патріоти України. Раніше в інте...