
Військовозобов'язані українці можуть бути покарані за ігнорування отриманої повістки і неявку в центр комплектування. Про це розповів сайту ТСН юрист Ростислав Кравець, передають Патріоти України.
За його словами, дуже багато залежить від того, хто саме вручав повістку (уповноважена особа чи ні), а також як саме проходив цей процес.
"Якщо все було зроблено правильно, а людина не з'явилася, то за це в першу чергу передбачена адміністративна відповідальність", - говорить експерт.
Кодекс України про адміністративні правопорушення мовить: порушення законодавства про мобілізацію загрожує штрафом від 1700 до 3400 гривень.
"Але, якщо людина вже була у військкоматі, пройшла медкомісію, потім отримала повістку, якою викликається для прибуття в частину, а за фактом не з'явилася, то в такому випадку передбачена кримінальна відповідальність за ухилення", - попереджає Кравець.
За його словами, законодавство має ряд статей, які передбачають навіть позбавлення волі за ухилення від служби: ст. 336 КК України передбачає від 3 до 5 років позбавлення волі. Своєю чергою суди при розгляді таких справ можуть призначити обвинуваченому випробувальний термін для виправлення.
Крім того, адвокат нагадав, що якщо людина, яка отримала повістку вдруге протягом року і не з'явилася, може бути покарана більш суворим штрафом. Відповідно до статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф у такому випадку може дорівнювати 5100 гривень.
Російський фондовий ринок пережив наймасштабніше падіння з осені 2022 року. За підсумками торгів індекс Московської біржі впав на 4,2% і опустився до найнижчого рівня з березня 2023 року, що викликало занепокоєння серед інвесторів та аналітиків, переда...
На автодорозі Бориспіль–Дніпро поблизу села Рогозів у Київській області в дорожньо-транспортній пригоді за участю двох легкових автомобілів загинули п'ятеро людей, ще двоє дістали травми, передають Патріоти України. За попередніми даними правоохоронців...