Із клинописних табличок вчені дізнались про унікальне небесне явище, котре трапилось у Вавілоні у VII ст. до н.е.

На думку вчених, древнім спостерігачам довелося побачити полярне сяйво - світіння верхніх шарів атмосфери, викликане взаємодією магнітного поля Землі і заряджених частинок сонячного вітру.

Уже в стародавні часи люди почали вивчати небо і записувати результати спостережень. Ці записи становлять значний науковий інтерес. Вивчаючи їх, дослідники знаходять згадки про візити комет, спалахи наднових, падіння метеоритів і інші рідкісні астрономічні події, інформують Патріоти України.

Команда японських вчених звернула увагу на три глиняні таблички, датовані приблизно VII століттям до н. е. Вони були складені в Вавилоні і Ніневії. Таблички розповідають про незвичайне природне явище. Одна з них згадує про «червону хмару», інша про «червоне небо».

На думку вчених, древнім спостерігачам довелося побачити полярне сяйво - світіння верхніх шарів атмосфери, викликане взаємодією магнітного поля Землі і заряджених частинок сонячного вітру. Як правило, подібні явища не можуть спостерігатися в південних широтах, де розташовувалися Ніневія і Вавилон. Це означає, що в ті часи на Сонце відбувалися дуже потужні спалахи. Певну роль могло зіграти і те, що в VII до н. е. магнітний полюс Землі був ближче до Вавилону, ніж зараз.

Щоб підтвердити своє припущення, японські дослідники вивчили зрізи річних кілець дерев тієї епохи. Їм вдалося виявити збільшення концентрації ізотопу вуглецю-14, що є маркером підвищеної сонячної активності. В ході подальшого аналізу зразків вчені змогли встановити приблизно час сонячного шторму. За їхніми оцінками він стався в період між 679 і 655 рр. до н. е.

Невимовна краса Українських Карпат

середа, 21 жовтень 2020, 8:10

Смарагдове царство, куди завжди хочеться повертатися... В мережі показали неймовірну красу українських Карпат. Фото оприлюднили у спільноті Патріоти України - єднаймося в соціальній мережі Facebook, передають Патріоти України.

У мережі пригадали найпопулярніші смаколики часів СРСР (фото)

середа, 21 жовтень 2020, 7:50

Діти раділи хлібу з цукром і ірискам, розжувати які було просто неможливо. За часів СРСР було багато солодощів, які можна було приготувати на швидку руку, передають Патріоти України з посиланням на видання onedio. Серед найпопулярніших карамельні півни...