Уже в стародавні часи люди почали вивчати небо і записувати результати спостережень. Ці записи становлять значний науковий інтерес. Вивчаючи їх, дослідники знаходять згадки про візити комет, спалахи наднових, падіння метеоритів і інші рідкісні астрономічні події, інформують Патріоти України.
Команда японських вчених звернула увагу на три глиняні таблички, датовані приблизно VII століттям до н. е. Вони були складені в Вавилоні і Ніневії. Таблички розповідають про незвичайне природне явище. Одна з них згадує про «червону хмару», інша про «червоне небо».
На думку вчених, древнім спостерігачам довелося побачити полярне сяйво - світіння верхніх шарів атмосфери, викликане взаємодією магнітного поля Землі і заряджених частинок сонячного вітру. Як правило, подібні явища не можуть спостерігатися в південних широтах, де розташовувалися Ніневія і Вавилон. Це означає, що в ті часи на Сонце відбувалися дуже потужні спалахи. Певну роль могло зіграти і те, що в VII до н. е. магнітний полюс Землі був ближче до Вавилону, ніж зараз.
Щоб підтвердити своє припущення, японські дослідники вивчили зрізи річних кілець дерев тієї епохи. Їм вдалося виявити збільшення концентрації ізотопу вуглецю-14, що є маркером підвищеної сонячної активності. В ході подальшого аналізу зразків вчені змогли встановити приблизно час сонячного шторму. За їхніми оцінками він стався в період між 679 і 655 рр. до н. е.
Гроші не приносять щастя? Можливо. Але їх відсутність - справжня катастрофа для психіки. Нове дослідження, опубліковане у журналі Psychoneuroendocrinology, показало, що фінансовий стрес може мати набагато потужніший вплив на мозок, ніж навіть смерть бл...
У Чернівецькій області водій фури на трасі збив 25-річного велосипедиста. Замість того щоб викликати медиків і поліцію, він вирішив приховати те, що трапилося, помістив тіло у свій автомобіль і відвіз його якомога далі від місця аварії. Докладніше про ...