Кабінет міністрів України 24 травня ухвалив зміни до Порядку проведення призову, якими унормував надання відстрочки від мобілізації на один рік педагогічним і науково-педагогічним працівникам. Уточнено, хто саме може претендувати на відстрочку, за яких умов і які документи для цього потрібно подавати. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram-каналі, передають Патріоти України.
За новою редакцією Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, відстрочку надаватимуть педагогічним та науково-педагогічним працівникам, які працюють у:
Відстрочка надається на 1 рік, але не довше, ніж триватиме мобілізація відповідно до Указу Президента. У разі продовження мобілізації термін відстрочки також можна продовжити.
За умовами отримання відстрочки, працівник має бути офіційно працевлаштований за основним місцем роботи, його займане навантаження має складати не менш як 0,75 ставки. Крім того, для наукових і науково-педагогічних працівників – обов'язкова наявність наукового ступеня. Щоб отримати відстрочку або продовжити її, педпрацівник має не пізніше ніж за тиждень до завершення дії попередньої відстрочки подати до ТЦК та СП довідку про займану посаду, підтвердження розміру ставки та документи, що підтверджують статус працівника (диплом, науковий ступінь тощо – у разі потреби).
На момент повномасштабного вторгнення Анатолій Осуховський 25 років проживав у Великій Британії. Мав власний бізнес, родину, дітей та онуків. Однак із початком великої війни повернувся в Україну і пішов добровольцем до лав ЗСУ і отримав відповідний поз...
Відомого українського співака VovaZiLvova, справжнє ім'я якого Володимир Парфенюк, пограбували в Італії. Про це дружина артиста Уляна Малиняк повідомила в Instagram, передають Патріоти України. Подружжя наразі перебуває в благодійному турі в Європі. Мі...