Калуш будь-якої миті може стати епіцентром міжнародної екологічної катастрофи: ​З місцевого кар'єру пливуть соляні річки, торуючи шлях до Дністра

Ці соляні річки демонструють, що дамби кар’єра і його хвостосховищ не утримують розсоли. У випадку прориву розсоли потраплять у Лімницю та Дністер, спричинивши екологічне лихо міжнародного масштабу, зазначають Патріоти України.

У місті Калуші Івано-Франківської області випливають розсоли з Домбровського кар’єру, де зберігаються мільйони кубічних метрів відходів колишніх калійного й магнієвого виробництв. Застигаючи вони утворюють моторошні, мертві соляні річки. Відповідні знімки опублікував на своїй Facebook-сторінці гірський рятувальник Василь Фіцак.

Ці соляні річки демонструють, що дамби кар’єру і його хвостосховищ не утримують розсоли, протягом десятків років вони просочуються в грунтові води й засолюють територію. Якщо вони потраплять у найближчу річку Лімницю, а потім у Дністер, це може викликати екологічне лихо міжнародного масштабу.

Як повідомив виданню «Курс» заступник директора НДІ «Галургії» Юрій Садовий, на місці витоку з кар’єру розсолів утворюється мирабіліт – десятиводний сульфат натрію (Na2SO4 10H2O), який застигає при температурі +8 і нижче.

«Цей мінерал відкладається на бортах хвостосховища і відвалів кар’єру із розсолів, які постійно круглорічно витікають у довкілля, починаючи із осені, коли настають середньодобові температури близько 0 градусів. Але з розсолів відкладається тільки дуже невеличка частина цього сульфату натрію, і тільки в холодну пору року. Решта разом із іншими солями – хлоридами і сульфатами натрію, калію, магнію – проникає у водоносний горизонт і річки Сівка та Кропивник. Так триває понад 50 років. Уже винесено в довкілля мільйони тонн солей. І буде винесено все до останнього грама», – прокоментував Садовий.

Хіти тижня. На околиці Львова знайдено "зачарований" скручений меч 1500-річної давнини

четвер, 6 травень 2021, 3:00

Тепер історикам та археологам доведеться поламати голову, в зв'язку з яким ритуалом коштовна як на той час зброя була понівечена таким чином. Під час старту будівництва Північної об'їзної дороги навколо Львова біля села Малі Підліски археологи виявили ...

Чорні та червоні: У Мексиці знайшли таємничі відбитки рук древніх майя (фото)

середа, 5 травень 2021, 23:52

У Мексиці в древній печері майя вчені знайшли таємничі розфарбовані відбитки рук. На думку археологів, ці відбитки пов'язані з древнім ритуалом повноліття древніх майя, передають Патріоти України із посиланням на Reuters. Зазначається, що на стінах у п...