
Російська "влада" тимчасово окупованого українського Криму практично вичерпала запаси питної води, сформовані на півострові природними стоками. Про це заявив еколог Михайло Яцюк, заступник директора з наукової роботи Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук (НААН), передають Патріоти України.
За словами експерта, поки що ситуація з водою в Криму трохи стабілізувалася, що пов'язано з опадами в регіоні. Однак, дощів випало недостатньо, щоб наповнити джерела, зазначив Яцюк.
"Північно-Кримський канал не працює, водосховища не наповнюються і вже перетворилися в деградаційні екологічні об'єкти. Через глобальне потепління не наповнюються місцеві річки та озера, які формуються стоками", – сказав він.
Експерт НААН зазначив, що, за прогнозами синоптиків, у Криму буде тепла і безсніжна зима, а значить опади та талий сніг не зможуть наповнити водойми на окупованому півострові.
Постпред президента в АР Крим Таміла Ташева зі свого боку зазначила, що прісної води для потреб кримчан цілком достатньо, але дефіцит виникає через водні потреби російських військових баз і промислових об'єктів. За словами начальниці відділу агрометеорології "Укргідрометцентру" Тетяни Адаменко, п'ять років тому на півострові випало всього 70% річної норми опадів. Відтоді водний баланс у цій зоні не відновлюється.
Матеріал американського журналіста Крейга Сауерса про старовинний український напій контабас здобув перемогу на престижній премії James Beard Awards. Цей текст отримав нагороду в категорії The Journalism Awards, передають Патріоти України з посиланням ...
Крихітні кристали, що містяться в метеориті, розповіли про приховану епоху в історії руйнівних зіткнень у Сонячній системі. Частинки дуже малі, їх неможливо розгледіти без мікроскопа, але вчені під керівництвом планетолога Керолін Кроу з Університету К...