Канадські науковці назвали низку хвороб, які провокує щоденне вживання пива

Вчені з Університету Вікторії у Британській Колумбії оцінили вплив на організм щоденного вживання келиха вина чи кухля пива. Вчені проаналізували 107 досліджень, у яких оцінювався взаємозв'язок між вживанням алкоголю та ризиком смерті. У цих дослідженнях взяли участь майже 5 млн. учасників з різних країн, пише видання Jama Network Open.

Автори дійшли висновку, що через плутанину та упередженість у дослідженнях було багато похибок, тому видима користь від помірного вживання алкоголю значно зменшилася, а в деяких випадках взагалі зникла.

Аналіз показав, що алкоголь більше впливає на ризик смерті жінок. Наприклад, підвищений ризик смерті для жінок, які випивають 65 г і більше на день, становив 61%, що майже вдвічі більше, ніж у чоловіків, які випивають стільки ж.

Як усім відомо, пивні п’янички мають пивний живіт. Це відбувається через кобальт, який міститься у піні. Цей елемент шкодить серцю та судинам, викликає «синдром бичачого серця». У результаті стінки серця стають товстими, а порожнини розширюються, що призводить до швидкого зносу серця. Крім того, ці патології можуть спричинити ішемію серця та тромбоемболію легеневої артерії, що збільшує ризик серцевого нападу у пивних алкоголіків. Через швидке всмоктування пива і переповнення кровоносних судин у людей, які страждають на алкогольну залежність, виникає гіпертонія та варикозне розширення вен.

Науковці зазначають, що при вживанні 3-6 стандартних напоїв на тиждень збільшується ризик розвитку кількох видів раку, включаючи рак молочної залози та товстої кишки. 7 та більше стандартних порцій алкоголю на тиждень значно збільшують ризик серцевих захворювань чи інсульту. За стандартну дозу часто беруть напій, що містить 14 г спирту. Загалом найбільш безпечні два стандартні напої або менше на тиждень – на цьому рівні ризик наслідків для себе чи інших мінімальний.

"Бажаю пекла кожній парашській пиці": Даша Астаф'єва показала, як спала на полу в коридорі під час нічної атаки на Київ (фото)

неділя, 28 травень 2023, 19:00

Співачка та волонтерка Даша Астаф'єва, як і більшість киян сьогодні, ночувала в укритті, повідомляють Патріоти України. У ніч проти 28 травня російські війська завдали чергового масованого удару по Україні "Шахедами", тож у столиці було гучно. На своїй...

У тропічних лісах несподівано знайшли загублене місто майя

неділя, 28 травень 2023, 18:54

Дослідники виявили прадавнє місто майя, яке досі залишалося прихованим, обплетене комплексом з приблизно 400 взаємопов'язаних поселень. Деяким із них понад 3 тисячі років, вони пов'язані між собою. Про це пише видання The Washington Post, передають Пат...