
Гребний електродвигун на правому валу атомного криголама "Арктика", який вийшов з ладу під час швартових випробувань, не підлягає відновленню. Про це повідомляє "Коммерсант", посилаючись на джерело в галузі, передають Патріоти України.
За даними видання, представники Ленінградського електромашинобудувального заводу заявили, що причиною поломки став стрибок напруги. Разом з тим, представники ЦНДІ суднової електротехніки і технології відзначили, що силова установка вийшла з ладу в результаті браку при виготовленні.
Видання відзначає, що тепер криголам, який в грудні 2019 вперше вийшов на ходові випробування, знову доведеться ставити в док на ремонт, який триватиме близько шести місяців. Якщо двигун не вдасться полагодити на борту, доведеться розкривати корпус, що призведе до істотної затримки здачі судна, яка була намічена на травень 2020 року.
За даними видання, на створення нового ГЕД може піти 12-18 місяців, хоча теоретично можуть бути використані і двигуни, призначені для наступних серійних криголамів.
Поліція Харківщини викрила осіб, причетних до викрадення майже двох мільйонів гривень з рахунку вдови загиблого військовослужбовця. Про це повідомила 24 червня Нацполіція, передають Патріоти України. У січні 2025 року зловмисники отримали несанкціонова...
У СРСР мода була не просто питанням стилю, а частиною ідеологічного контролю. Одяг мав демонструвати скромність, стриманість і відповідність колективним нормам, тому будь-які прояви індивідуальності часто сприймалися як небажані або навіть «неправильні...