
Гребний електродвигун на правому валу атомного криголама "Арктика", який вийшов з ладу під час швартових випробувань, не підлягає відновленню. Про це повідомляє "Коммерсант", посилаючись на джерело в галузі, передають Патріоти України.
За даними видання, представники Ленінградського електромашинобудувального заводу заявили, що причиною поломки став стрибок напруги. Разом з тим, представники ЦНДІ суднової електротехніки і технології відзначили, що силова установка вийшла з ладу в результаті браку при виготовленні.
Видання відзначає, що тепер криголам, який в грудні 2019 вперше вийшов на ходові випробування, знову доведеться ставити в док на ремонт, який триватиме близько шести місяців. Якщо двигун не вдасться полагодити на борту, доведеться розкривати корпус, що призведе до істотної затримки здачі судна, яка була намічена на травень 2020 року.
За даними видання, на створення нового ГЕД може піти 12-18 місяців, хоча теоретично можуть бути використані і двигуни, призначені для наступних серійних криголамів.
Деякі старі українські монети є справжнім магнітом для колекціонерів. Річ у тім, що завдяки своїм особливостям вони вважаються рідкісними та цінними, а тому за них готові платити великі гроші. Наприклад, вартість 5 копійок 1992 року унікального різнови...
Група китайських дослідників з Університету Цинхуа розробила інноваційну мініатюрну літій-іонну батарею на повністю керамічній основі. Головною особливістю новинки є її здатність стабільно працювати за екстремальних температур, що значно розширює можли...