Карма? У Севастополі у екс-військової, яка зрадила Україну, забирають квартиру

У Севастополі у колишньої української військової, яка перейшла на бік окупантів, хочуть забрати квартиру, яку вона отримала від Міноборони України в 2007 році, йдеться в матеріалі "Радіо Свобода", передають Патріоти України.

«Це був дуже радісний день. Це президент Ющенко вручає мені ордер на квартиру», – жителька Севастополя Тетяна Шевчук показує світлину з особистого архіву.

У 2007 року, після одинадцяти років служби у Військово-Морських силах України старший матрос і мати трьох дітей отримала від Міноборони окреме службове житло.

Тетяна працювала кухарем, потім-бухгалтером, пізніше-зв’язківцем. Під час так званої «кримської весни» вона вирішила залишитися в Севастополі, де живе з дитинства. Тетяна зрадила присягу і перейшла на службу Росії.

Наша частина перейшла у підпорядкування «Бельбеку» (військового аеродрому – ред.), льотної авіації. Усе керівництво прийшло з Ростова (Ростовської області Росії – ред.). Ми вважалися інтегрованими. На нас весь час говорили: «Інтегровані, зрадники батьківщини», – згадує жінка.

В кінці 2014 року Тетяна впала: травмувала спинний і головний мозок, також отримала перелом основи черепа і шийних хребців. Травми призвели до інвалідності-жінка насилу пересувається.

«Попри те, що у мене в медичній книжці було написано: «Старший матрос не може виконувати службові обов’язки», – начмед частини сказав: «Мене це взагалі не цікавить, одягайте форму і виходьте на шикування». Мені стало на службі погано, викликали швидку допомогу, а наступного дня мене вже забрали з інсультом у госпіталь», – говорить Тетяна про події 2015 року.

За словами жінки, в російських збройних силах їй відмовляли в оформленні інвалідності, наполягали, або вона виконує обов’язки, або пише рапорт на звільнення.

«Я прийшла до командування частини й сказала, що мені потрібно оформити групу інвалідності. «Пишіть рапорт на звільнення, і ми вам дамо документи на оформлення групи, інакше ви оформите інвалідність за рік по звільненню», – додає вона.

Росія обіцяла військовим, які перейшли на її бік, врахувати роки служби в українській армії. У Тетяни їх було більше 17 і ще півтора року в російських збройних силах. Після звільнення вона мала право отримати житло або грошовий сертифікат. Нічого з цього не дали. Тетяна та її діти залишилися в службовій трикімнатній квартирі, ордер на яку їй вручав президент Ющенко.

У 2014 році підконтрольна Кремлю “влада” Севастополя «націоналізувала» все державне українське майно, в тому числі і квартиру Тетяни.

«У 2017 я отримала документи, квартира є власністю міста. Через суд я оформила договір соціального найму, оскільки на той момент Міністерство оборони (Росії-ред.) житлом мене не забезпечило», – пояснює колишня українська військова.

Далі оформити житло у власність не вийшло. “У січні 2019 року влада Севастополя передала весь (багатоквартирний-ред.) будинок у власність Міноборони Росії», – говорить Шевчук.

Жінка судиться з “владою” Севастополя і російським Міноборони. Вимагає визнати, що квартиру, де вона проживає, незаконно перевели в службове житло. Російські військові вважають цю квартиру відомчою.

“Вони вимагають звільнити житло, кажуть, що для мене і моєї сім’ї ні в Севастополі, ні в Криму житла немає», – розповідає Тетяна.

Російське Міноборони пропонувало жінці квартиру меншої площі і в протилежному кінці міста. Вона відмовилася. «Під час переходу (на службу Росії – ред.) говорили: «Не переживайте, ви не будете нічим утиснуті. Вас ніхто не виселятиме з житла». Але виходить, що ми як люди третього сорту», – підсумовує Шевчук.

Окупаційна влада міста і Міноборони РФ намагаються довести в суді, що Тетяна не має права орендувати квартиру, в якій проживає. Якщо у них вийде – сім’ю виселять. Коментуючи “націоналізацію” державного майна на окупованому півострові, в прокуратурі АР Крим та міста Севастополя зазначили, що ведеться розслідування.

З архіву ПУ. Таємниця перевалу Дятлова: Судмедексперт розповів про можливі причини смерті ще трьох туристів

вівторок, 22 червень 2021, 4:00

Едуард Туманов вважає, що ані сніжна лавина, ані звір не могли призвести до загибелі людей. Причиною смерті дев'яти туристів на знаменитому перевалі Дятлова на Уралі не могла бути сніжна лавина або звір, повідомляють Патріоти України. Швидше за все трь...

З архіву ПУ. Як жили солдати Гітлера в останні дні Другої світової війни: Опубліковано архівні фото

вівторок, 22 червень 2021, 1:00

У мережі опубліковано рідкісні фото німецької армії, зроблені в останні дні Другої світової війни. Знімки з'явилися в книзі письменника Ханса Зайдлера "Образи війни: поразка Гітлера на Західному фронті 1944-1945 років", повідомляють Патріоти України. Н...