Категорично не можна відкривати: У США на берег масово вимиває "відьмині пляшки"

Категорично не можна відкривати: у США на берег масово вимиває "відьмині пляшки"Дивні речі відбуваються на берегах Мексиканської затоки. На техаських пляжах у США почали масово знаходити "відьмині пляшки". За давніми повір’ями, їх не можна відкривати, щоб не накликати біду, однак, звісно ж, у такої заборони є більш раціональне пояснення, передають Патріоти України.

Дослідники кажуть, що "відьомські пляшки" були популярною практикою у XVI-XVII століттях. Деталі про зловісні "послання з минулого" розповіло видання Ifl Science.

"Відьмині пляшки" мають довгу історію. Вони є прикладами давньої форми домашньої народної магії. За однією з версій, обряди проводилися для запобігання прокляттям або скасування чар і заклинань. Однак цей факт не має нічого спільного із застереженнями проти їх відкриття – хоча прихильники забобонів кажуть, що це порушує дію заклинання.

Причина категоричної заборони відкриття більш приземлена – знахідки можуть бути фізично небезпечними. Пляшки містять різноманітні предмети, в тому числі залізні шпильки, голки, іржаві цвяхи, людське волосся та сечу. Останній інгредієнт зазвичай надавався особою, яка шукала захисту.

"Відьомські пляшки" були справжнім хітом у XVI-XVII століттях. Вони користувалися неабияким попитом та популярністю. Щоб зрозуміти їхню привабливість, слід насамперед враховувати світогляд людей, що жили в ту добу. Будь-яка невдача, раптова хвороба чи нещасний випадок могли розглядатися як результат зловмисного чаклунства, тому людям потрібен був спосіб захистити себе та дати відсіч "нечисті".

Християнська церква радила просто молитися, але народні традиції, засновані на давніх віруваннях та поклонінні силам природи, пропонували різноманітні обряди на будь-який смак. Скажімо, людину вразила раптова хвороба, що її оцінювали як відьомське закляття. Пляшки ставали "протизакляттям" – вони не лише захищали "жертву", а й заподіювали страждання недоброзичливцям.

У Великій Британії сотні подібних "амулетів" були знайдені у стінах старих будівель та замків. Але пляшки, які з’являються вздовж узбережжя Мексиканської затоки, є набагато сучаснішими і можуть походити з Карибського басейну та Південної Америки, згідно з дослідженнями Harte Research Institute of Mexico Gulf.

"Я знайшов приблизно вісім таких пляшок і жодної не відкрив. У мене їх п’ять на паркані на задньому дворі, тому що моя дружина не дозволяє мені заносити їх усередину", – сказав McClatchy News Джейс Таннелл, директор із залучення громадськості HRI Дослідницького інституту Harte.

"Я не вірю, що вони походять із США, хоча я не можу бути впевненим на 100 відсотків, оскільки немає жодних записів чи вказівок. Однак через океанські течії ми знаходимо предмети, які змиваються з усього світу", – додав Таннел. Поки що більшість пляшок, знайдених Таннеллом, містять палиці та трави.

Віддав життя за Україну: На Харківському напрямку загинув боєць із Грузії

четвер, 23 травень 2024, 17:30

На війні в Україні загинув боєць із Грузії. Він боровся проти російських загарбників у Харківській області. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на видання "Грузія Online". Видання зазначає, що в Україні загинув ще один грузинський боєць. За дани...

Чоловік на протезі гуляє містом з коханою: У мережі знайшли пару, яка зачарувала українців

четвер, 23 травень 2024, 17:28

Міський голова Дніпра Борис Філатов знайшов молодого чоловіка та його кохану дівчину зі світлини, яка сколихнула мережу. Днями поширювалося зворушливе фото, на якому чоловік на протезі гуляє Дніпром зі своєю дівчиною і маленькою собакою. Спочатку Філат...