Кавуни можуть бути з нітратами: Симптоми та перші дії при отруєнні

На ринках України активно продають кавуни, і багато людей думають, що чим пізніше починати ласувати баштанними, тим менше ризик купити ягоду з нітратами. Але це не так, адже все залежить від сумлінності виробника, передають Патріоти України.

Так, доктор сільськогосподарських наук Оксана Сергієнко, завідувач відділу Інституту овочівництва і баштанництва НААНУ, говорить, що поява баштанних в липні на ринках - норма. Річ у тому, що зараз у нас активно вирощують ранньостиглі гібриди баштанних. А їх вегетаційний період від 65 до 80 діб, тому вони дозрівають вже до середини літа. Причому такі гібриди баштанних можна успішно культивувати без надлишку агрохімікатів.

"Вміст нітратів залежить від сумлінності та професіоналізму виробника. Також зауважу, що надлишок нітратів може бути і в липневих, і серпневих баштанних, тому не варто думати, що всі кавуни або дині в серпні - вільні від цих речовин", - каже Сергієнко.

Максимально ж допустимим вмістом нітратів у кавунах є 60 мг на 1 кг. Науковець радить попросити у продавця відповідний сертифікат про те, що продукція безпечна.

Якщо ж вам "пощастило" з'їсти перенасичений нітратами кавун, то вже через 4-6 годин у вас з'являться неприємні симптоми:

  • ознаки отруєння: нудота, сильне слиновиділення, блювота,
  • пронос, загальна слабкість, запаморочення, порушення координації рухів аж до втрати свідомості.

Це говорить про те, що у ваш організм потрапили азотні сполуки. В такому випадку негайно потрібно звернутися до лікаря.

Лагідна українізація, або Обслуговуйте державною мовою, будь ласка: 16 січня набула чинності 30 стаття мовного закону

субота, 16 січень 2021, 8:40

Наголошується, клієнт сфери послуг може і надалі спілкуватись зручною для нього мовою, котру здатний зрозуміти представник сервісу. Сьогодні, 16 січня, набула чинності 30 стаття мовного закону, яка зобов'язує усіх постачальників послуг в Україні комуні...

Нових хворих менше, ніж тих, хто захворів впродовж доби: Степанов оприлюднив дані перебігу пандемії в Україні на 16 січня

субота, 16 січень 2021, 8:25

Як стверджує міністр станом на 16 січня 2021 року в Україні зафіксовано 7 729 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 . Зокрема, захворіли 245 дітей та 369 медпрацівників. Одужало за добу, зідно звіту, 9 792 особи, зазначають Патріоти України.