Казав, що не було на кого залишити господарство: Сімейному лікарю з Лубен винесли вирок за ухилення від мобілізації

Сімейний лікар Лубенського центру первинної медико-санітарної допомоги пройшов військово-лікарську комісію, був визнаний придатним, але на відправку до в/ч не з’явився - за це суд першої інстанції призначив йому 3 роки ув’язнення.

Лубенський міськрайонний суд виніс вирок Олександру М. за ухилення від військової служби (ст. 336 КК України). Чоловік не з’явився у військкомат для відправки у частину, розповідає "Полтавщина".

З Єдиного державного реєстру судових рішень відомо, що обвинувачений працює сімейним лікарем в Лубенському центрі первинної медико-санітарної допомоги. В суді чоловік пояснив, що він дійсно пройшов військово-лікарську комісію та був визнаний придатним до служби. У січні 2023-го він отримав повістку, за якою мав з’явитися для відправки у військову частину, але до військкомату (ТЦК) так і не прийшов.

Свої дії Олександр М. пояснив тим, що він мешкає один і не було на кого залишити будинок та господарство, а також він працює сімейним лікарем і після його від’їзду його пацієнти уклали б декларації з іншими лікарями.

Суд врахував всі обставини та прийшов до висновку, що покарання без позбавлення волі для Олександра М. неможливе, щоб не формувати думку у суспільства, що такий злочин може залишитися безкарним. Тому чоловіку призначили 3 роки ув’язнення. Вирок ще не набрав законної сили й наразі оскаржується у Полтавському апеляційному суді.

"У нас є дуже чіткі сигнали": Влада Польщі попередила про можливий наплив біженців з України

четвер, 25 липень 2024, 21:30

З початку осені Росія значно посилила атаки на енергосистему України, що призвело до масштабних відключень світла та тепла по всій країні. Мільйони українців змушені жити в умовах постійних блекаутів, що створює нестерпні умови для проживання, особливо...

Хотів перетнути кордон, але... У Карпатах поблизу кордону з Румунією виявили тіло чоловіка

четвер, 25 липень 2024, 20:45

Під час патрулювання державного кордону прикордонний наряд виявив в гірській місцевості чоловіка без ознак життя, передають Патріоти України. Зазначається, що чоловік, ймовірно, намагався незаконно перетнути кордон, вибравши один із найскладніших маршр...