В Україні розпочато процес анонімізації проходження військово-лікарських комісій. Очікується, що така процедура знизить корупційні ризики, передають Патріоти України.
Деталями поділилася в ефірі телемарафону заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко. Зазначимо, що цей етап реформи МО України впроваджує у співпраці з Міністерством охорони здоров'я.
Електронний кабінет військово-лікарських комісій почне працювати з 1 квітня.Черногоренко пояснила, що українці зможуть пройти медогляд в будь-якому цивільному медичному закладі. І після цього інформація буде передаватись до ВЛК.
"Не буде нічого надлишкового, це не буде пов'язано ані з походом до ТЦК, ані з походом до ВЛК. Цей медичний набір даних буде направлятися на сторону Міністерства оборони, оброблятися. Медичний набір даних буде анонімізований. Тобто лікар, військово-лікарська комісія, надаючи адміністративну оцінку цим медичним даним, не буде розуміти, якій людині він визначає придатність або непридатність", – розповіла заступниця міністра.
На думку урядовців, такий цифровий формат роботи ВЛК матиме антикорупційний ефект.
Також, додала Черногоренко, до осені 2025 року будуть розділені медичний висновок цивільних лікарів і адміністративний висновок військово-лікарських комісій.
"На боці цивільного лікаря – медичний висновок, на боці військових лікарів – адміністративний. А восени вже масштабуємо ці зміни по всій країні, щоб військовозобов'язані могли отримувати послуги комфортно", – заявила співробітниця МОУ.
Тимчасова зупинка роботи сервісів кількох банків, "Нової пошти", Дії тощо вранці 26 квітня пов'язана з аварійним відключенням електроенергії в українському датацентрі De Nova. Жодної хакерської роботи не було, під час заміни елементів безперебійного жи...
Деякі овочі, які ми звикли вважати корисними, можуть мати несподіваний негативний вплив на організм. Дієтологи звернули увагу на баклажан - овоч, який, за певних умов, може негативно впливати на здоров'я та зовнішній вигляд людини. Чому саме цей овоч з...