Кермо ставили ззаду автомобіля: У мережі з'явилися фото унікального УАЗика радянських часів

Чому кермо було розташований в задній частині автомобіля? Про це розповіли цілу історію.

Нещодавно в мережі спливло архівне фото радянського автомобіля УАЗ, у якого кермо було розташоване позаду. Але, нічого незвичайного в цьому немає. Подібні автомобілі випускалися серійно. Правда, по дорогах вони не їздили. Про незвичайний транспортний засіб розповів Ульяновський автозавод в соціальних мережах. Було опубліковано архівне фото спеціальної машини для заливки льоду, створеної на базі УАЗ-452. Такі автомобілі випускалися з 1960 по 1970 роки і ще довго працювали на льодових аренах.

УАЗ с рулем сзади. Фото из соцсетей

Цю машину робили на Ульяновському автозаводі на базі УАЗ-452. Сходила незвичайна модель з конвеєра майже 15 років (з 1960-х і до середини 1970-х років).
Для чого така машина була потрібна? УАЗики з заднім кермом були призначені для заливки льоду в палацах спорту.
Чому кермо було розташоване в задній частині автомобіля? Тут історія така. Насправді, рульове колесо було на своєму звичайному місці в кабіні, але керував ним водій сидячи на задній платформі.

Насправді кермо було спереду. Фото з соцмереж

До керма в районі кнопки сигналу кріпився карданний шарнір. До нього і підходив вал від керма, розташованого ззаду.

Кузов УАЗика був розділений на кілька секцій. Оскільки ця машина призначалася для заливки льоду, то на ній розмістили бак з водою і бункер для збору крижаної крихти. Ззаду автомобіля були встановлені сталеві ножі для обробки льодової поверхні. Там же сидів і водій. З цієї позиції йому було видно, що потрібно зробити з поверхнею льоду. Тому управління і було позаду.
На сьогоднішній день збереглося кілька примірників унікальних льодових УАЗиків.

Таким був автомобіль для заливки льоду. Фото з соцмереж

В наші дні для заливки льоду на стадіонах і в палацах спорту використовують більш сучасну техніку. Та й лід зараз «сухий». У таких машинах необхідність відпала.

Палац, де жила Роксолана: У Топкапи провели розкопки та знайшли дещо унікальне (фото)

п’ятниця, 16 квітень 2021, 23:42

У турецькій столиці Стамбулі досліджували палац Топкапи. Науковці під час підземних досліджень там виявили галерею римського періоду, повідомляють Патріоти України із посиланням на іноземні ЗМІ. Галерея була знайдена під час надземних та підземних робі...

"Озеленення йде повним ходом": У Києві комунальники вразили пішоходів своїм ноу-хау (фото)

п’ятниця, 16 квітень 2021, 23:20

У Києві помітили незвичайний спосіб висадки дерев - одне з них опинилося на тротуарі біля регульованого переходу для пішоходів. Відповідні фото оприлюднено на сторінці "Київ оперативний" у Facebook, передають Патріоти України. "На проспекті Відрадному ...