Кермо ставили ззаду автомобіля: У мережі з'явилися фото унікального УАЗика радянських часів

Чому кермо було розташований в задній частині автомобіля? Про це розповіли цілу історію.

Нещодавно в мережі спливло архівне фото радянського автомобіля УАЗ, у якого кермо було розташоване позаду. Але, нічого незвичайного в цьому немає. Подібні автомобілі випускалися серійно. Правда, по дорогах вони не їздили. Про незвичайний транспортний засіб розповів Ульяновський автозавод в соціальних мережах. Було опубліковано архівне фото спеціальної машини для заливки льоду, створеної на базі УАЗ-452. Такі автомобілі випускалися з 1960 по 1970 роки і ще довго працювали на льодових аренах.

УАЗ с рулем сзади. Фото из соцсетей

Цю машину робили на Ульяновському автозаводі на базі УАЗ-452. Сходила незвичайна модель з конвеєра майже 15 років (з 1960-х і до середини 1970-х років).
Для чого така машина була потрібна? УАЗики з заднім кермом були призначені для заливки льоду в палацах спорту.
Чому кермо було розташоване в задній частині автомобіля? Тут історія така. Насправді, рульове колесо було на своєму звичайному місці в кабіні, але керував ним водій сидячи на задній платформі.

Насправді кермо було спереду. Фото з соцмереж

До керма в районі кнопки сигналу кріпився карданний шарнір. До нього і підходив вал від керма, розташованого ззаду.

Кузов УАЗика був розділений на кілька секцій. Оскільки ця машина призначалася для заливки льоду, то на ній розмістили бак з водою і бункер для збору крижаної крихти. Ззаду автомобіля були встановлені сталеві ножі для обробки льодової поверхні. Там же сидів і водій. З цієї позиції йому було видно, що потрібно зробити з поверхнею льоду. Тому управління і було позаду.
На сьогоднішній день збереглося кілька примірників унікальних льодових УАЗиків.

Таким був автомобіль для заливки льоду. Фото з соцмереж

В наші дні для заливки льоду на стадіонах і в палацах спорту використовують більш сучасну техніку. Та й лід зараз «сухий». У таких машинах необхідність відпала.

У кепці і з молотком: У Полтаві шукають покидька, котрий трощить пам'ятні дошки героям АТО (відео)

неділя, 5 квітень 2020, 19:51

Поліція Полтави розшукує серійного злочинця, який 5 квітня вночі розбив три меморіальні дошки і одну пошкодив, зазначають Патріоти України. . Зловмисник орудував в Київському районі Полтави, де приблизно з різницею в одну годину знищив пам'ятний таблич...

Щоб не вважали себе найрозумнішими: У Хмельницькому судитимуть п'ять осіб за порушення карантину

неділя, 5 квітень 2020, 19:41

У більшості випадків порушниками виявилися приватні підприємці. У Хмельницькому міському районному суді станом на 5 квітня відкрили п'ять адмінпроваджень за порушення карантину через поширення коронавірусної інфекції. Про це повідомила прес-служба суду...