Хакнули 100 мільйонів баксів: Українці долучились до "злочину століття"

Кримінальні таланти виросли в Миколаєві, Полтаві та Хмильницькому

Коллаж с хакером

У четвер, 16 травня, в штаб-квартирі Інтерполу в Гаазі відбулася спеціальна прес-конференція, на якій американський прокурор Скотт Брейді повідомив про припинення діяльності небезпечної групи хакерів, яка за нетривалий термін вкрала з банківських рахунків не менше 100 мільйонів доларів. Полтави, другий - з Миколаєва, третій - з Хмельницького. Жертвами кіберзлочинців стали понад 40 тисяч людей з різних країн світу, зазначають Патріоти України.
Вперше група виявила активність в 2016 році. Хакери, використовуючи шкідливу програму GozNym, перехоплювали паролі для входу в банківську систему, заходили на банківські рахунки жертв, крали гроші і відмивали їх через підконтрольні їм банківські рахунки.
До складу злочинної групи входили троє громадян України. Один з них - з Полтави, другий - з Миколаєва, третій - з Хмельницького. Вони вже заарештовані. Також знаходяться під арештом члени хакерської групи, які є громадянами Молдови, Болгарії, Грузії, Росії. Ще п'ять осіб (всі - росіяни) оголошені в розшук.
На слід хакерів вдалося вийти, після того як в 2016 році в Болгарії був арештований за підозрою в скоєнні інших злочинів хакер Красимир Ніколов. Він був переданий правоохоронним органам США і погодився співпрацювати. ФБР звернулося за допомогою до Інтерполу. Той, в свою чергу, залучив до розслідування Європол і поліцію України, Молдови, Грузії, Німеччини.
GozNym - спеціальна комп'ютерна програма, створена хакерами на основі двох інших, які були відомі раніше. Це Nymaim і Gozi. Ці віруси потрапляють в комп'ютери через електронну пошту або при переході по посиланнях на неперевірені сайти. Опинившись в системі, GozNym збирає інформацію про банківські операції, що проводилися користувачем в інтернеті. В результаті хакери крадуть логіни, паролі та банківські дані користувача.

У Кремлі зробили цинічну заяву про українських моряків

середа, 17 липень 2019, 16:12

Росія і Україна не ведуть переговори про обмін українських полонених моряків. Про це заявив журналістам прес-секретар російського лідера Дмитро Пєсков, повідомляють Патріоти України. "Переговори про обмін українських моряків не ведуться", – сказав він....

"Згасли зірочки": Під Миколаєвом у страшній загинув батько з двома дітьми (фото, відео)

середа, 17 липень 2019, 15:15

В Україні триває низка страшних аварій. Нова трагедія трапилася 17 липня у Миколаївській області, де в результаті лобового зіткнення легковика й автобуса загинули три особи, повідомляють Патріоти України. ДТП відбулася на автодорозі Миколаїв – Благовіщ...