"Хіба ревуть воли, як ясла повні?": 13 травня народився видатний український письменник

Твори Панаса Мирного перекладені на сьогодні багатьма іноземними мовами.​

13 травня 1849 р. у Миргороді народився Панас МИРНИЙ (Панас Рудченко), видатний український письменник, нагадують Патріоти України.

Після закінчення Гадяцького повітового училища служив канцеляристом у суді, а з 1871 р. - чиновником Полтавського губернського казначейства і казенної палати. Друкуватися почав у 1872 р.
Перекладав на українську мову твори У. Шекспіра, Г. Лонгфелло. О. Пушкіна, М. Лермонтова, І. Тургенєва, О. Островського.

Головне місце у творчості Панаса Мирного займає реалістичне зображення українського села з його непримиренними соціальними протиріччями, різким класовим розшаруванням, яке розпочалося після реформи 1861 р. Найвідоміші твори: "Хіба ревуть воли, як ясла повні?", "Пропаща сила", "Лихі люди", "Повія".

Хіти тижня. Неймовірні історії війни: "Ожив" у морзі і попросив закурити

п’ятниця, 20 вересень 2019, 1:00

Оператора-навідника БМП із позивним «Льова» зарахували до загиблих, а він… заговорив. Неймовірну історію розповіло видання Північ, передають Патріоти України. 13 лютого 2015 року. Донецький напрямок. У морзі прифронтового шпиталю стоїть цілковита нічна...

Хіти тижня. Український пілот проходить підготовку на винищувачі Нацгвардії США (фото)

п’ятниця, 20 вересень 2019, 0:35

Українець сів за штурвал Ф-15. Український пілот Олексій Мес проходить підготовку на винищувачі Ф-15 Національної гвардії США (144 авіакрило). Про це повідомляється на сторінці 144th Fighter Wing у Фейсбук, передають Патріоти України.