"Хіба ревуть воли, як ясла повні?": 13 травня народився видатний український письменник

Твори Панаса Мирного перекладені на сьогодні багатьма іноземними мовами.​

13 травня 1849 р. у Миргороді народився Панас МИРНИЙ (Панас Рудченко), видатний український письменник, нагадують Патріоти України.

Після закінчення Гадяцького повітового училища служив канцеляристом у суді, а з 1871 р. - чиновником Полтавського губернського казначейства і казенної палати. Друкуватися почав у 1872 р.
Перекладав на українську мову твори У. Шекспіра, Г. Лонгфелло. О. Пушкіна, М. Лермонтова, І. Тургенєва, О. Островського.

Головне місце у творчості Панаса Мирного займає реалістичне зображення українського села з його непримиренними соціальними протиріччями, різким класовим розшаруванням, яке розпочалося після реформи 1861 р. Найвідоміші твори: "Хіба ревуть воли, як ясла повні?", "Пропаща сила", "Лихі люди", "Повія".

Через непутящих дочок: Під Черкасами "копи" врятували 90-річну бабусю - йшла 2,5 години на милицях, щоб втопитися (фото)

субота, 15 травень 2021, 10:22

У понеділок, 10 травня, в смт Єрки Черкаської області поліцейські витягли 90-річну пенсіонерку з річки Гнилий Тікич, в якій вона хотіла втопитися. Від медичної допомоги бабуся відмовилася. Про це повідомляє поліція Черкаської області, передають Патріот...

З архіву ПУ. На Київщині мотоцикліст на великій швидкості "загубив" пасажирку (відео)

субота, 15 травень 2021, 10:00

У дівчини роздроблений гомілковостопний суглоб, ураження опіками 35% шкіри, і ймовірна інвалідність на все життя... У мережу потрапив запис з автомобільного реєстратора, який зафіксував момент падіння пасажирки мотоцикла, пілот якого не зупинився і про...