"Хіба ревуть воли, як ясла повні?": 13 травня народився видатний український письменник

Твори Панаса Мирного перекладені на сьогодні багатьма іноземними мовами.​

13 травня 1849 р. у Миргороді народився Панас МИРНИЙ (Панас Рудченко), видатний український письменник, нагадують Патріоти України.

Після закінчення Гадяцького повітового училища служив канцеляристом у суді, а з 1871 р. - чиновником Полтавського губернського казначейства і казенної палати. Друкуватися почав у 1872 р.
Перекладав на українську мову твори У. Шекспіра, Г. Лонгфелло. О. Пушкіна, М. Лермонтова, І. Тургенєва, О. Островського.

Головне місце у творчості Панаса Мирного займає реалістичне зображення українського села з його непримиренними соціальними протиріччями, різким класовим розшаруванням, яке розпочалося після реформи 1861 р. Найвідоміші твори: "Хіба ревуть воли, як ясла повні?", "Пропаща сила", "Лихі люди", "Повія".

Нових випусків поки не буде: Відомий український телеведучий Ігор Кондратюк заразився коронавірусом

вівторок, 2 березень 2021, 9:22

Відомий український шоумен і продюсер Ігор Кондратюк захворів на коронавірус. Так, через це його програму "Кондратюк у понеділок" вперше показали повтором. За словами знаменитості, він сподівається, що скоро одужає. Про це шоумен повідомив на своїй сто...

Немає відчуття втрати: Кароль зробила відверте зізнання про великі зміни в житті (фото)

вівторок, 2 березень 2021, 8:38

Тіна Кароль не перестає дивувати шанувальників. Вона випустила епатажний кліп на пісню "Скандал", а тепер показала фотосет, зроблений під час недавньої подорожі до Намібії, передають Патріоти України. Співачка розповіла про самотність, свободу волі і с...