"Хіба ревуть воли, як ясла повні?": 13 травня народився видатний український письменник

Твори Панаса Мирного перекладені на сьогодні багатьма іноземними мовами.​

13 травня 1849 р. у Миргороді народився Панас МИРНИЙ (Панас Рудченко), видатний український письменник, нагадують Патріоти України.

Після закінчення Гадяцького повітового училища служив канцеляристом у суді, а з 1871 р. - чиновником Полтавського губернського казначейства і казенної палати. Друкуватися почав у 1872 р.
Перекладав на українську мову твори У. Шекспіра, Г. Лонгфелло. О. Пушкіна, М. Лермонтова, І. Тургенєва, О. Островського.

Головне місце у творчості Панаса Мирного займає реалістичне зображення українського села з його непримиренними соціальними протиріччями, різким класовим розшаруванням, яке розпочалося після реформи 1861 р. Найвідоміші твори: "Хіба ревуть воли, як ясла повні?", "Пропаща сила", "Лихі люди", "Повія".

В ОАЕ за рекордно короткий час видовищно знесли хмарочос (відео)

середа, 2 грудень 2020, 8:10

Від 165-метрової будівлі позбулися за 10 секунд. В Абу-Дабі перетворили знесення хмарочоса Mina Plaza Towers в надзвичайно видовищну подію. Ретельно прорахованим і контрольованим вибухом всі чотири вежі недобудованого 144-поверхового комплексу були дем...

"Жодної хімії!": Українські науковці створили пластик з ... грибів (відео)

середа, 2 грудень 2020, 7:30

Як відзначають винахідники, "це наче лего – можна збирати що завгодно". Пластик із грибів створили херсонські науковці. Вчені експериментували з матеріалами, на яких краще вирощувати гриби й помітили, що грибниця фактично перетворила рихлу солому на ма...