Дослідники зі Стенфордського університету дійшли несподіваних висновків, повідомляють Патріоти України.
Космічні промені зіграли особливу роль у зародженні життя на Землі, вважають дослідники Стенфордського університету. Результати їх роботи опубліковані в журналі Astrophysical Journal .
Відзначається, що високоенергетичні частинки, які проникають в атмосферу планети, могли вплинути на протоорганізми, змусивши їх виробити притаманну всім живим організмам сучасності гомохіральность або однакову хіральність.
Хіральність - властивість молекули утворювати дві форми, які ставляться один до одного як дзеркальні відображення.
Для того щоб це властивість виявлялося, необхідний хіральний центр молекули - атом з декількома заступниками. Такий центр існує у ДНК, РНК і амінокислот. У живих організмів сполуки гомохіральни, тобто представлені в єдиній хіральної формі, причому при введенні в організм дзеркального ізомери цієї сполуки, воно не буде виконувати його функцію, а всі біологічні процеси за участю цієї молекули йтимуть інакше.
Дослідники припустили, що до гомохіральності привели космічні промені, а саме мюони - магнітно поляризовані залишкові частинки променів, які розсіюються в атмосфері. Ці частинки існують лише дві мільйонні частки секунди, після чого розпадаються на електрони з тієї ж самої однаковою магнітною орієнтацією.
На думку авторів наукової роботи, яка проникає здатність мюонів і їх дочірніх електронів могла вплинути на хіральні молекули на Землі. Так, вважають вони, спочатку космічне випромінювання по-різному впливало на еволюцію двох хіральних форм молекул, через що одна з них почала превалювати над іншою. Таким чином, справа наліво ДНК і РНК еволюціонували з більшою швидкістю і стали більш стабільними і придатними для живих організмів.
Крім того, дослідники припускають, що при наявності інших видів життя у Всесвіті вуглеводи в їх ДНК шикуються в правобічну конфігурацію, як і у живих організмів на Землі.
У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...