Дослідники зі Стенфордського університету дійшли несподіваних висновків, повідомляють Патріоти України.
Космічні промені зіграли особливу роль у зародженні життя на Землі, вважають дослідники Стенфордського університету. Результати їх роботи опубліковані в журналі Astrophysical Journal .
Відзначається, що високоенергетичні частинки, які проникають в атмосферу планети, могли вплинути на протоорганізми, змусивши їх виробити притаманну всім живим організмам сучасності гомохіральность або однакову хіральність.
Хіральність - властивість молекули утворювати дві форми, які ставляться один до одного як дзеркальні відображення.
Для того щоб це властивість виявлялося, необхідний хіральний центр молекули - атом з декількома заступниками. Такий центр існує у ДНК, РНК і амінокислот. У живих організмів сполуки гомохіральни, тобто представлені в єдиній хіральної формі, причому при введенні в організм дзеркального ізомери цієї сполуки, воно не буде виконувати його функцію, а всі біологічні процеси за участю цієї молекули йтимуть інакше.
Дослідники припустили, що до гомохіральності привели космічні промені, а саме мюони - магнітно поляризовані залишкові частинки променів, які розсіюються в атмосфері. Ці частинки існують лише дві мільйонні частки секунди, після чого розпадаються на електрони з тієї ж самої однаковою магнітною орієнтацією.
На думку авторів наукової роботи, яка проникає здатність мюонів і їх дочірніх електронів могла вплинути на хіральні молекули на Землі. Так, вважають вони, спочатку космічне випромінювання по-різному впливало на еволюцію двох хіральних форм молекул, через що одна з них почала превалювати над іншою. Таким чином, справа наліво ДНК і РНК еволюціонували з більшою швидкістю і стали більш стабільними і придатними для живих організмів.
Крім того, дослідники припускають, що при наявності інших видів життя у Всесвіті вуглеводи в їх ДНК шикуються в правобічну конфігурацію, як і у живих організмів на Землі.
Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...