У Чорнобильській зоні відчуження помітили птахів, які рідко потрапляють на знімки фотокамер. Відразу декількох лебедів-кликунів побачили на водоймах "Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника", передають Патріоти України.
"Прикраса заповідних водойм. Лебеді-кликуни", - написано на Facebook-сторінці заповідника. Зазначимо, що ці прекрасні птахи відрізняються від знайомих і звичних лебедів-шипунів не тільки розмірами, а й формою і забарвленням дзьоба. Шипуни - більше (8-13 кг), дзьоб у них чорно-помаранчевий з вираженою "шишкою". Кликуни ж формою дзьоба більше нагадують гусака, а забарвлення дзьоба має жовто-чорний колір. Крім того, вони менше - від 7 до 10 кг.
Якщо лебеді-шипуни є перелітними птахами, то кликуни в Україні залишаються на зимівлю. Вони не відлітають з місця постійного проживання з кількох причин: зима в регіоні досить м'яка, без сильних морозів; у місці гніздування досить корму на всю зиму.
Варто відзначити, що Чорнобильська зона відчуження, попри радіаційне забруднення, відновлюється набагато швидше, ніж припускали вчені. В першу чергу це пов'язано з відсутністю людини в регіоні.
У березні в одному з книжкових магазинів Києва знайшли заборонену літературу. Про це розповів голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, передають Патріоти України. За його словами, останній рейд щодо виявлення забороненої літератури був 19 березня. "Держ...
Колишня українська кореспондентка Agence France-Presse Ольга Шиленко, яка з дітьми переїхала до Брюсселю, Бельгія, розповіла, що в неї вкрали нетиповий для її віку гаманець. А через кілька днів злочинцю стало соромно за крадіжку і він повернув річ полі...