Пацієнти з коронавірусною інфекцією та супутніми хронічними захворюваннями частіше страждають від серйозних ускладнень для здоров’я, пов'язаних із зараженням. Крім цього, такі люди вшестеро частіше потребують госпіталізації і в 12 разів частіше помирають після COVID-19. Про це йдеться у звіті Центру з контролю та профілактики захворювань (CDC) США, передають Патріоти України.
Серед найпоширеніших хвороб медики називають діабет, захворювання легень і серцево-судинні.Зазначається, що для звіту CDC вивчив дані щодо 1,7 мільйона випадків інфікування коронавірусом. Приблизно у 287 320 пацієнтів, а це майже 22% від загальної кількості, раніше були виявлені хронічні захворювання.
Так, до 32% хворих мали серцево-судинні захворювання, 30% хворіли на діабет і майже кожен п'ятий мав захворювання легень.
Тоді як серед менш поширених хронічних недуг у разі коронавірусу медики зауважили захворювання печінки, імунодефіцитні, а також неврологічні порушення. Водночас у чоловіків такі проблеми зі здоров'ям спостерігалися частіше, ніж у жінок.
За словами дослідників, кількість госпіталізацій серед таких заражених COVID-19 була вшестеро вищою: 45,4% було госпіталізовано проти 7,6%, у кого не було захворювань.
Смертність же перевищувала у 12 разів: помирало 19,5% заражених пацієнтів із хронічними хворобами й до 1,6% тих, у кого їх не було.
З огляду на це в CDC говорять, що лікарі та інші медичні працівники повинні приділяти пильну увагу пацієнтам з супутніми захворюваннями, щоб вони не призвели до ще більших наслідків для їхнього здоров'я.
"Спостереження на всіх рівнях уряду та його постійна модернізація мають вирішальне значення для моніторингу тенденцій COVID-19 і виявлення груп ризику для зараження, а також серйозних наслідків від нього", – резюмують автори дослідження.
Головний тренер "Челсі" Енцо Мареска поділився думкою з приводу гри Михайла Мудрика. Фахівець вважає, що представнику України потрібно поліпшити гру в захисті, передають Патріоти України. «Мудрик не грає з перших хвилин, але він отримує ігровий час. В ...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...