
Вчені з Трініті-коледжу в Дубліні (Ірландія) заявили, що вітамін D може бути корисний для літніх людей під час пандемії коронавірусу, так як він знижує ймовірність захворювання інфекціями респіраторного типу, передають Патріоти України.
Дослідження підкреслює ключову роль вітаміну D в імунній відповіді організму на інфекцію. За словами вчених, вітамін D є "потужним імуностимулюючим мікроелементом" і особливо важливий для людей старше 70 років. Він грає важливу роль у профілактиці респіраторних інфекцій, скороченні використання антибіотиків і посиленні реакції імунної системи на інфекції.
Вітамін D виробляється в шкірі під впливом сонця від 10 до 15 хвилин на день, але навіть влітку отримання його достатньої кількості може представляти проблему через хмарний покрив, дощову погоду і нестачу сонячного світла.
Дефіцит можна виправити шляхом адекватного споживання їжі і добавок - вітамін D міститься в таких продуктах, як яйця, печінка і жирна риба (лосось або скумбрія), а також у збагачених продуктах, таких як злаки і молочні продукти. Відзначається, що в ході дослідження вітамін D знизив ризик респіраторних інфекцій у половини у людей, які вживали добавки, але точний його вплив на ризик зараження COVID-19 ще не встановлено, вивчення триватиме.
Під час розкопок біля Благовіщенської церкви у селі Крилос Галицької громади на глибині біля 60 сантиметрів знайшли гральну фішку, схожу на зразки з британського Вінчестера. Розкопки, які почалися 25 червня, проводять фахівці Центру медієвістичних студ...
Корова, на ім'я Матильда з Середнього Північного узбережжя Австралії вперше в житті побачила океан – і її реакція підкорила мережу. Відео з пляжної прогулянки розлетілося соцмережами, передають Патріоти України з посиланням на Parade. Господарі вирішил...