Хіти тижня. Бережіться! Вчені заявили про нове смертельне захворювання - вражає тільки чоловіків

Дослідники з Національного інституту здоров'я в США виявили нове захворювання, яке вражає чоловіків і може призвести до летального результату в 40% випадків. Результати дослідження опубліковані в журналі The New England Journal of Medicine, передають Патріоти України.

Дослідники виявили у 25 чоловіків соматичні мутації в понад 50% гемопоетичних стовбурових клітин. Синдром, який отримав назву VEXAS, викликає утворення тромбів, шкірне і легеневе запалення, а також лихоманку.

Як пояснив один з авторів статті Ден Кастнер, пацієнти, у яких діагностовано VEXAS, не піддаються будь-яким видам лікування, включаючи хіміотерапію. При цьому захворювання виникає тільки у чоловіків в зрілому віці. Вчені пояснюють це виникненням мутації в X-хромосомі. Наявність двох X-хромосом у жінок, можливо, дозволяє подолати мутацію і захистити від захворювання.

"Це був нещасний випадок під час сексу": Син мільярдера зізнався, що причетний до смерті студентки

субота, 1 квітень 2023, 17:45

Син єменського мільярдера Фарук Абдулхак зізнався у причетності до смерті 23-річної студентки Мартіни Вік Магнуссен через понад 15 років після своєї втечі з Лондона до Ємена. Про це чоловік розповів журналістці BBC, передають Патріоти України. Тіло 23-...

"Цигарок не курив, навіть коли був на фронті": 100-річний киянин розкрив секрет свого довголіття

субота, 1 квітень 2023, 17:30

У Києві мешкає 100-річний ветеран Другої світової війни Григорій Романович Куземко, який зараз переживає нові бойові дії на території України. Він розповів, що особливого секрету довголіття немає. Про це він сказав в інтерв'ю ТСН.ua, передають Патріот...