Хіти тижня. Безвіз по-новому: З 2021 року українці платитимуть за в'їзд в ЄС

Вартість авторизації складе 7 євро. Для осіб молодше 18 років і старше 70 років - безкоштовна.

З наступного року українцям доведеться їздити в країни Європейського Союзу за новими правилами: тепер для в'їзду в Шенгенську зону необхідно буде пройти додаткову перевірку, передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.

Відповідно до закону з 2021 року в ЄС буде запущено систему під назвою ETIAS (Європейська система авторизації і інформації про подорож). Авторизація в онлайн-системі буде необхідна тільки для тих країн, які звільнені від візових вимог для в'їзду в ЄС, включно з Україною, Великобританією і Канадою.

Завдяки нововведенню в Європі з'явиться єдина база даних про перетин мандрівниками кордонів Шенгену. Раніше кожна країна отримувала і зберігала інформацію окремо, тепер вона стане централізованою.

З 2021 року, якщо ви плануєте виїхати до Шенгенської зони, вам доведеться заповнити онлайн-анкету. Зробити це потрібно максимум за 96 годин (чотири доби) до часу вильоту, саме стільки потрібно системі для перевірки в тому випадку, якщо ваші дані відправлять на більш глибоку обробку.

Однак, якщо у вас немає судимості, ви не порушували ніяких правил в ЄС, наприклад, не сплатили штраф за неправильну парковку, і не перебували в конкретних зонах ведення військових конфліктів, то отримати дозвіл на в'їзд можна в лічені хвилини.

При поданні законопроекту в Брюсселі наголосили, що 95% заявників будуть отримувати позитивну відповідь автоматично, протягом декількох хвилин після подачі заявки. Ще 3-4% будуть схвалені після того, як їх заявку розглянуть клерки центрального європейського органу, який контролюватиме роботу цієї системи. Але навіть в цьому випадку отримання відповіді займе близько кількох годин.

Підозрілі заявки можуть оброблятися набагато довше. Можливо з вас зажадають документи на вимогу міграційних служб, або ж пройти невелике інтерв'ю в консульстві або через інтернет. Але передбачається, що таке буде відбуватися дуже рідко, і то, якщо для настільки ретельної перевірки є вагомі підозри.

При цьому діяти дозвіл буде цілих три роки, а не на кожну наступну поїздку.

Авторизація буде платною, її вартість складе 7 євро. Для осіб молодше 18 років і старше 70 років - авторизація безкоштовна.

Для авторизації вам в першу чергу необхідно буде надати ваші особисті дані (ім'я, дату і місце народження, стать і національність), інформацію про документ для подорожей (дійсність, країну видачі), домашню адресу і контактну інформацію, а також вказати європейську країну першого в'їзду .

Далі потрібно буде відповісти на деякі анкетні питання, наприклад, про стан здоров'я, попередні поїздки в країни ЄС, в тому числі про відмови у видачі візи і депортації, правопорушення. Також є перелік питань, що стосуються заходів безпеки, вам потрібно буде вказати, чи не бували ви в країнах підвищеного терористичного ризику, або не відвідували країн, де оголошено епідемію будь-якої екзотичної хвороби, чи не здійснювали ви кримінальних злочинів за останні 10 років, і якщо так - то в якій країні.

В анкеті не буде довідок з місця роботи, виписок з банків, підтверджень мети поїздки та іншої паперової тяганини, яку так всі не любили за часів отримання візи.

Всі ці дані необов'язково заповнювати особисто, це може зробити за вас, наприклад, людина, з якою ви поїдете в подорож. В такому випадку вона може заповнити анкету і за себе, і за вас. Також ви можете авторизувати своїх батьків, якщо у них, наприклад, не вистачає необхідних знань користування інтернетом. Для громадян, яким на момент реєстрації не виповнилося 18 років, анкету заповнюють їх законні представники.

З архіву ПУ. Ромцю, не плач! - Сядуть усі: Американське правосуддя покарало знакового росіянина

субота, 18 січень 2020, 17:30

Якщо рецидивіст "буде вести себе добре", то зможе покинути пенітенціарну установу в 70 років, після чого його відправлять доживати свій вік в Росії. За деякими даними, бандит втік в США, рятуючись від найманого вбивці. Російський "злодій в законі" Ражд...

Їх небагато, але вони справжні: Кондратюк назвав імена російських артистів, котрі всупереч всьому підтримують Україну, бо правда їм дорожче імперського "величия" і "кісток з кремлівського столу"

субота, 18 січень 2020, 17:22

Серед них – народна артистка Росії Лія Ахеджакова. За словами Кондратюка, до проукраїнських артистів можна також віднести російського музиканта, лідера групи "Машина часу" Андрія Макеревича, публіциста Віктора Шедеровича "і ще кількох людей". Кондратюк...