Хіти тижня. Будьте здорові! Скільки коронавірус живе на поверхнях

Коронавірус залишається життєздатним і заразним у вигляді крапель у повітрі протягом декількох годин, а на поверхні – кілька днів.

До такого висновку прийшли вчені Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (NIAID), що входить до складу Національного інституту охорони здоров'я США, передають Патріоти України з посиланням на Reuters.

Три чверті вірусних частинок, які потрапляють у повітря, втрачають здатність заражати через як мінімум 66 хвилин. А ось 25% все ж можуть бути небезпечні. До кінця третьої години половина з цих 25% стає нежиттєздатною.

Дослідники провели експеримент, спробувавши імітувати вірус, перенесений від зараженої людини, на повсякденні поверхні в домашніх умовах або в лікарні. За допомогою аерозолю частинки вірусу розпорошили, як при кашлі.

На поверхнях COVID-19 затримався на різний час. На пластиці і нержавіючій сталі вірус виявився життєздатним до трьох днів. На картоні він "помер" через 24 години. Для міді необхідно 4 години, щоб вірус став неактивним.

Недоімперії Х**ла ще не кінець: NASA все одно заплатить Росії за політ на "Союзі", попри успіх SpaceX

четвер, 4 червень 2020, 16:39

NASA збирається заплатити "Роскосмосу" за політ одного зі своїх астронавтів. А російські космонавти, швидше за все, полетять у космос з території США наступного року. Тому ті, хто думали, що історичний запуск пілотованої місії SpaceX Crew Demo-2 змінит...