Хіти тижня. "Бити відразу у відповідь": Відома письменниця порадила, що робити в разі приниження української мови

Оксана Забужко вказала, що замах на національну гідність є порушенням прав людини.

Оксана Забужко. Фото: Фейсбук.

Письменниця Оксана Забужко відреагувала на мовний скандал з "1+1", передають Патріоти України.

"Дорогі співвітчизники, будь ласка, позбуваймося "травми Голодомору"! Коли чергова істота, наділена якими-небудь привілеями (мікрофоном, камерою, погонами, грішми, і т.д.), посміє ляпнути вам у вічі, що мова вашої країни - це такий смішний колгосп, - благаю, не треба, за 4-поколіннєвим рефлексом розстріляних ховати очі, вдаючи, що нічого не сталося, зворушливо доводити цій істоті у відповідь, як вона помиляється. Розповідати, яка ваша мова насправді хароша, пропонувати безкоштовні лінґвістичні консультації, радити почитати Лесю Українку, Підмогильного, Ольжича, і кого-там-іще. Старатись відшукати в її словах "раціональне зерно", щоб не так мучило приниження від того, що вас обляпали - а ви нічим не можете відповісти", - написала вона у Facebook.

Забужко вказала, що замах на національну гідність є порушенням прав людини. "Підозрюю, що ми взагалі вижили як нація - не завдяки тому, що гнулись і мовчали, а завдяки тим, хто, отримавши ляпаса, "відрухово" бив у відповідь, не думаючи про наслідки. І це правильний рефлекс", - вказала письменниця.

"Вітчизняні мікроби": Вандали зіпсували виставку "Сторіччя нескорених" на Майдані Незалежності у Києві (фото)

понеділок, 6 квітень 2020, 20:58

Наруга над експонатами сталася вночі 6 квітня. Організатор вуличної фотовиставки - Національний музей Революції Гідності - зазначає, що наруга над експонатами сталася вночі 6 квітня. У столиці якраз посилили карантин, обмежили перебування людей поза до...

Наша гордість: Український курсант став найкращим іноземним випускником Королівської академії сухопутних військ Великої Британії (фото)

понеділок, 6 квітень 2020, 20:46

Другий рік поспіль українські курсанти отримують особливі відзнаки Королівської академії сухопутних військ Великої Британії в м. Сандгерст. Український курсант Антон Совенко отримав звання найкращого іноземного випускника британської Королівської війсь...