Хіти тижня. Через браконьєрів: Найглибше українське озеро може стати болотом

Працівники Шацького національного парку майже щоночі організовують рейди, аби перешкодити браконьєрам у нелегальному вилові унікальних водоростей, які зрештою потрапляють до країн ЄС.

Озеро Світязь. Фото: Вікіпедія.

Браконьєри виловлюють з озера Світязь, що на Волині, рідкісні водорості кладофору, які є природнім фільтром та збагачують водойму киснем. Без цих рослин найглибше озеро України може перетворитися на болото, повідомляють Патріоти України.

Кладофори схожі на маленькі зелені кульки, які лежать на дні озера, та влітку їх часто можна побачити на узбережжі. В Україні кладофору можна зустріти лише на кількох озерах, серед яких і Світязь. Саме завдяки цим водоростям найглибше озеро України здатне самоочиститися після великої кількості туристів влітку.

Працівники Шацького національного парку майже щоночі організовують рейди, аби перешкодити браконьєрам у нелегальному вилові унікальних водоростей, які зрештою потрапляють до країн ЄС. Європейці її закуповують для очищення води і підтримання мікрофлори акваріумів, ставків, та навіть цілих озер.

Ціна залежить від розміру кульки: від 6 до 60 грн. Екологи та науковці застерігають, що виловлювати кладофору протизаконно – за це передбачено штраф, хоча мізерний – до 400 грн. Однак, головне на чому вони акцентують – знищення унікальних водоростей неабияк шкодить природі: без цих рослин-фільтрів Світязь може перетворитися на звичайне болото.

Джерело: Факти.ICTV

У мережі показали, як міг би виглядати сучасний "Запорожець"

четвер, 24 червень 2021, 8:57

Відомий дизайнер Олександр Шторм показав, як міг би виглядати новий "Запорожець" в наш час. Дане авто могло б зацікавити серферів і сапбордістов, а також людей, які люблять компактні машини. Про це повідомляє "Інфореактор", передають Патріоти України. ...

Хмара пилу з Сахари накрила Європу: У мережі показали знімок з космосу

четвер, 24 червень 2021, 8:44

Щільна хмара пилу з Сахари рухається над Середземним морем до Італії та Південно-Східної Європи. Про це повідомляє The Watchers, передають Патріоти України. Як повідомляється, в поєднанні з виключно високими температурами цей пил сприяє зниженню видимо...