
Верховний суд роз'яснив, чи потрібно водієві пропускати пішохода, якщо він не ступив на зебру - інцидент, який став приводом для розгляду, стався три роки тому, передають Патріоти України.
У Чернігові місцеві правоохоронці оштрафували водія на 255 гривень за те, що він не пропустив пішохода, заявивши про порушення пункту 18.1 ПДР та 1-ї частини 122-ї статті КУпАП. Однак водій подав апеляцію, яку розглянув Верховний суд.
Він постановив, що пішоходи мають перевагу перед автомобілями, якщо вони ступили на "зебру". Якщо ж вони стоять перед переходом або йдуть у його сторону, такої переваги немає. Тоді вони мають чекати, коли проїде машина.
Таким чином, рішення суду є прецедентом і дозволить зробити висновок, що в деяких випадках водіїв не каратимуть за ненадання переваги пішоходам на зебрі.
Українцям пояснили, як правильно перекладати поширений російський вислів «горящая путевка». Як зазначають мовознавці, в українській мові не використовується калька «горящий» у такому значенні, а натомість застосовуються природні відповідники, передають...
Довгожителька Елоїза з Австралії відзначила своє 101-річчя у лікарні Принца Чарльза. Жінка розповіла, які прості звички допомогли їй дожити до такого віку, передають Патріоти України. За словами довгожительки Елоїзи, дожити до 101 року – це завдання не...